Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. Most Krasińskiego dopiero w 2024 roku

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-04-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
eNewsroom

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa. Most Krasińskiego dopiero w 2024 roku
fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org
Przeprawa mostowa między Targówkiem a Żoliborzem, zgodnie z planem, powinna być ukończona w 2024 roku – poinformował agencję Newsroom wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Oznacza to, że wcześniej powstaną most na południu oraz metro na Targówek, które maja być gotowe w roku 2020. A właśnie tych inwestycji, przed realizacją mostu Krasińskiego domagają się protestujący przeciwko przeprawie.

Wojciechowicz stwierdził, że zakończone konsultacje społeczne pozwoliły zrozumieć obawy mieszkańców. Zapowiedział, że w ich efekcie zostaną wprowadzone pewne zmiany, tak, by most miał charakter lokalnej przeprawy. – Zresztą tak od początku zakładaliśmy – powiedział wiceprezydent.

Sprzeciw wobec budowy mostu Krasińskiego powstał głównie w lewobrzeżnej części Warszawy, choć na przeprawę czekają mieszkańcy prawobrzeżnego Targówka. Żoliborzanie boją się, że nowa arteria "wpompuje" w ich dzielnicę sznur samochodów. W czasie rozważań nad jej zasadnością przekonywali, że most wcale nie rozwiąże problemów komunikacyjnych Targówka, bo trasa, póki co nie będzie miała przedłużenia wgłąb dzielnicy. Dopiero dokończenie drugiej linii metra i obwodnicy da odpowiedź na pytanie, czy przeprawa w ogóle jest potrzebna.

– Pamiętajmy, że Warszawa w porównaniu do innych stolic leżących nad rzeką i tak ma mało mostów – mówiła na początku roku prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta. Zwracała uwagę, że gdy kilka lat temu budowa mostu wypadła z planów miasta, bardzo mocno protestowali mieszkańcy prawobrzeżnych dzielnic.

Jednym z elementów planowanego mostu była przeprawa tramwajowa. zakładano, że przez Targówek mogłaby prowadzić aż na Zieloną Białołękę.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5