Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Moskwa przygotowuje się do budowy nowej linii metra

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-30 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Moskwa przygotowuje się do budowy nowej linii metra
fot. В. Новикова / UM Moskwa
W Moskwie trwają przygotowania do budowy nowej linii metra – Rubliowo-Archangielskiej. Na ok. 20 km trasie przewidziano osiem nowych stacji.

Trwa przygotowywanie komory startowej dla pierwszej tarczy, która zacznie drążyć linię Rubliowo-Archangielską. – De facto prace na tej promienistej linii rozpoczęły się podczas budowy węzła na stacji Narodnoje Opołczenie w ramach dużej linii obwodowej (BKL). Obecnie trwają przygotowania tarczy z zapleczem, a w połowie maja planujemy rozpocząć budowę tunelu – mówi Andriej Boczkariew, zastępca mera Moskwy ds. polityki rozwoju miast i budownictwa.

Linia Rubliowo-Archangielska o długości ok. 20 km połączy centrum z północno-zachodnią częścią Moskwy. Obsłuży dzielnice Mitino, Strogino i Mniowniki. Przewidziano dziewięć nowych stacji. Pierwszy etap o długości 12,6 km przewiduje budowę sześciu stacji – od stacji Szeliepicha na centralnym pierścieniu kolejowym do stacji Lipowaja Roszcza. W kolejnym etapie powstaną dwie stacje (Rubliowo-Archangielskoje i Ilinskaja).

Nowa linia będzie zapewniać przesiadki do linii nr 3 na stacji Strogino i dużej linii obwodowej (BKL) na stacji Narodnoje Opołczenie. W przyszłości może zostać połączona z linią Birjuliowską, tworząc tym samym pierwszą promienistą linię metra, która nie będzie obsługiwać ścisłego centrum (obszaru wewnątrz linii Kolcewaja).

Obecnie sieć metra składa się z 14 linii o długości 414,7 km i 241 stacji. W ostatnich latach znacząco rozbudowano sieć metra. Od 2011 r. oddano do użytku 123,6 km linii metra i 59 nowych stacji. W tym roku planowane jest zakończenie realizacji 28,3 km nowych linii i 11 stacji – w ramach BKL.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Moskwa: Dwie nowe stacje metra na dużej linii obwodowej

Przestrzeń

Moskwa: Dwie nowe stacje metra na dużej linii obwodowej

Witold Urbanowicz 01 kwietnia 2021

Moskwa prezentuje nowe pociągi metra [zdjęcia]

Przestrzeń

Moskwa prezentuje nowe pociągi metra [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 07 września 2020

Zespół Zahy Hadid zaprojektuje stację metra w Moskwie

Przestrzeń

Zespół Zahy Hadid zaprojektuje stację metra w Moskwie

Witold Urbanowicz 06 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5