Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Moskwa: Już 390 tramwajów Witiaź-M. Dodatkowy kontrakt zakończony

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-12-04 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Moskwa: Już 390 tramwajów Witiaź-M. Dodatkowy kontrakt zakończony
fot. PK TS
Firma PK Transportnyje Sistiemy dostarczyła przed czasem ostatni tramwaj Witiaź-M z zamówienia uzupełniającego na 90 tramwajów. W sumie w stolicy Rosji jest już 390 tramwajów tej serii, a w przyszłym roku dotrą tam kolejne nowe pojazdy.

W 2016 r. firma PK TS zdobyła pierwsze zamówienie na dostawy 300 w pełni niskopodłogowych tramwajów 71-931M Witiaź-M (Rycerz). Pierwsze pojazdy zaczęły wozić pasażerów w 2017 r. Dostawy zakończyły się jesienią 2019 r. – w ciągu dwóch lat, sześciu miesięcy i sześciu dni.

Jesienią 2019 r. otrzymała dodatkowe zamówienie na dostawy kolejnych 90 tramwajów tej serii. Do Moskwy – miesiąc przed czasem – dotarł ostatni pojazd z tego zamówienia.

Obecnie w stolicy Rosji jest 390 tramwajów Witiaź-M. Obsługują one 26 linii, przewożąc codziennie ok. 250 tys. pasażerów. – Witiaź-M stał się wizytówką stolicy, prawdziwą ozdobą miejskich krajobrazów. Dzięki wyznaczonemu przez władze Moskwy trendowi odnowienia miejskiego transportu zbiorowego, w Rosji obserwuje się dziś prawdziwy renesans ruchu tramwajowego – komentuje Feliks Winokur, szef firmy PK TS.

Na tym jednak dostawy się nie kończą. We wrześniu firma PK TS wygrała przetarg na dostawy 114 nowych tramwajów. Producent dostarczy między styczniem 2021 r. a czerwcem 2022 r. 74 trzyczłonowe tramwaje Witiaź-M oraz 40 jednoczłonowych tramwajów 71-911EM Lwionok (Lwiątko). Te również w pełni niskopodłogowe pojazdy spotkać można już w Ułan-Ude, Permie, Uljanowsku i Iżewsku. Kontrakt zakłada też 30-letnią obsługę serwisową.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Moskwa kupi 114 nowych tramwajów

Przestrzeń

Moskwa kupi 114 nowych tramwajów

Witold Urbanowicz 16 września 2020

Moskwa czasowo zniosła bilety ulgowe

Komunikacja

Moskwa czasowo zniosła bilety ulgowe

Witold Urbanowicz 29 marca 2020

We wnętrzu nowych moskiewskich tramwajów [zdjęcia]

Przestrzeń

We wnętrzu nowych moskiewskich tramwajów [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 21 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5