Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Montaż nowych tablic SIP na gdańskich przystankach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
03-07-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Montaż nowych tablic SIP na gdańskich przystankach
fot. Jerzy Pinkas / UM Gdańsk
W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace montażowe pierwszych, z 84 tablic, jakie mają pojawić się na gdańskich przystankach autobusowych i tramwajowych. Koniec robót przewidziano w IV kwartale 2022 r.

Jesienią na ponad 80 gdańskich przystankach tramwajowych i autobusowych pojawią się nowe tablice informacji pasażerskiej SIP. Zadanie jest realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Na ukończeniu jest pierwszy etap – opracowanie dokumentacji projektowej dla każdej lokalizacji. W przyszłym tygodniu rozpoczną się montaże na poszczególnych przystankach. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace na przystankach w pobliżu Galerii Bałtyckiej, Opery Bałtyckiej i Miszewskiego. Na początku sierpnia planowane są montaże m.in. w pobliżu Cmentarza Łostowickiego i szpitala na Zaspie. Koniec prac planowany jest w IV kwartale 2022 r.

Wykonawcą robót jest firma GMV INNOVATING SOLUTIONS. Koszt inwestycji to ponad 8,7 mln złotych. Oprócz samych tablic SIP w zakresie zadania znalazło się także wykonanie niezbędnej instalacji teletechnicznej oraz podłączeniem ich do Systemu Informacji Pasażerskiej TRISTAR. Dodatkowo wyłoniona w przetargu firma wykona aplikację służącą do zarządzania nowymi tablicami, umożliwiającą również podłączenie do niej funkcjonujących już tablic oraz dalszą rozbudowę sieci tablic SIP. W zakresie wykonawcy będzie także dostarczenie serwerów.

Zadanie jest częścią wieloletniej i wieloetapowej inwestycji Gminy Miasta Gdańska realizowanej pod wspólną nazwą „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej” (GPKM), mającej na celu stworzenie i utrzymanie konkurencyjnego systemu transportu zbiorowego, dostosowanego do potrzeb mieszkańców i osób przyjeżdżających do Gdańska. Celem wykonania zadania jest poprawa warunków korzystania z komunikacji publicznej na terenie Gdańska.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5