Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Moderusy zbyt drogie dla Grudziądza

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-20 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Moderusy zbyt drogie dla Grudziądza
fot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.plModerus Beta we Wrocławiu
Grudziądz niespodziewanie unieważnił przetarg na zakup czterech częściowo niskopodłogowych tramwajów wraz z dźwigiem. Oferta Modertransu na kwotę 25,4 mln zł brutto, przewyższająca budżet o 3 mln zł, okazała się zbyt droga.

Przedmiotem zamówienia była dostawa czterech fabrycznie nowych, wieloczłonowych, jednokierunkowych, niskopodłogowych albo częściowo niskopodłogowych. Długość pojazdu określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Tramwaj musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. W ramach zamówienia miasto wymagało też pojazdu do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego). Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął tuż przed końcem roku. Wystartował jedynie Modertrans, który wycenił dostawy na blisko 25,4 mln zł brutto. To nieznacznie więcej, niż wycenił zamawiający, który budżet na sfinansowanie zamówienia określił na kwotę 22,180 mln zł brutto.

Ostatecznie jednak Grudziądz postanowił unieważnić budżet z uwagi na przekroczenie budżetu. Nowy przetarg ma zostać ogłoszony w ciągu kilku tygodni.

Jednocześnie trwa przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. W sumie inwestycja obejmie ok. 7 km toru pojedynczego. Zmieniony termin składania ofert mija w pod koniec stycznia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grudziądz: Tylko Modertrans chce dostarczyć nowe tramwaje

Komunikacja

Grudziądz: Tylko Modertrans chce dostarczyć nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 27 grudnia 2019

Grudziądz kupuje nowe tramwaje. Ruszył przetarg

Prawo & Finanse

Grudziądz kupuje nowe tramwaje. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 13 listopada 2019

Grudziądz przebuduje torowisko tramwajowe. Ruszył przetarg

Przestrzeń

Grudziądz przebuduje torowisko tramwajowe. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 04 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5