Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Modertrans dostarczył swoją setną Gammę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
05-09-2023
Ostatnia modyfikacja:
05-09-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

Po łódzkich torach jeździ już 20 nowych Moderusów Gamma. Do przewoźnika dotarł właśnie 21 wagon, będący jednocześnie setną Gammą, jaką wyprodukował Poznański Modertrans. Jubileuszowy wagon zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach Trako.

– Po Łodzi jeździ już 20 pojazdów Moderus Gamma LF 06 AC. 21. właśnie został dostarczony. Do końca listopada planujemy, że do Łodzi przyjedzie pozostałych dziewięć, co zakończy całą dostawę – w sumie 30 nowoczesnych Moderusów – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich Łodzi.

Debiut nowych tramwajów na łódzkich torach miał miejsce 1 marca tego roku. Więcej o tym tutaj.

Tramwaj Moderus Gamma LF 06 AC to konstrukcja pięcioczłonowa (w 85% niskopodłogowa). Zastosowano w nim 4 wózki – dwa sztywne i dwa skrętne, które można stosować wymiennie. Dzięki zastosowaniu wszystkich osi napędowych uzyskano optymalne właściwości biegowe pojazdu, ze zdecydowanie mniejszą tendencją do poślizgów.

Pojazd posiada pięć par dwuskrzydłowych drzwi. Przedział pasażerski jest w pełni klimatyzowany, projekt wnętrza został wykonany w jasnych barwach, a oświetlenie w technologii led. Tramwaj jest wyposażony w rampę dla wózków inwalidzkich. W kabinie motorniczego znajduje się komfortowy fotel pneumatyczny. Najważniejsze elementy sterujące pojazdem są wbudowane w podłokietniki.

– Bardzo się cieszymy, że dostawy naszych tramwajów pokrywają się z tak ważnym wydarzeniem jak 600. Urodziny Łodzi. Również dla Modertrans Poznań jest to wyjątkowy czas, ponieważ wyprodukowaliśmy nasz 100. tramwaj Moderus Gamma i jest to już 21. tramwaj dostarczony do Łodzi. W związku z obiema okazjami tramwaj ten został wyróżniony specjalnym oklejeniem dotyczącym jubileuszu Łodzi oraz naszej setnej Gammy – mówi Dyrektor Operacyjny Modertrans Poznań Maciej Kin. – Pojazd będzie można obejrzeć na Targach Trako 2023 w Gdańsku.

Wartość zakupu 30 tramwajów to 268,5 mln zł.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5