Partnerzy serwisu:
Mobilność

Mobilność „na żądanie” dzięki Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-04-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP/MetropoliaGZ

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Mobilność „na żądanie” dzięki Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
fot. Metropolia GZ
Możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów dla personelu medycznego w Uberze czy bezpłatnego wypożyczenia przez nich elektrycznych hulajnóg i skuterów Blinkee oraz linki do platform, prezentujących różne formy transportu współdzielonego, które są dostępne w naszej okolicy. To usługi „na żądanie”, z których już teraz możemy skorzystać dzięki aplikacjom dostępnym na rynku. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chce stworzyć bazę tych usług, aby mieszkańcy mogli w jednym miejscu znaleźć informację o dostępnych udogodnieniach w zakresie mobilności w czasie epidemii koronawirusa.

– Pandemia koronawirusa pokazuje nam, jak zmieniają się nasze potrzeby i nawyki w zakresie mobilności. Teraz te potrzeby realizujemy, używając tych usług, do których mamy dostęp, o których wiemy. Ostatnie doświadczenia to dla nas ważna lekcja, że im więcej alternatyw w zakresie mobilności, tym większa szansa, że dotrzemy do celu. Dlatego liczę, że również po pandemii nowe formy mobilności nie będą niszowym dodatkiem, ale naszą mobilnościową codziennością – ocenia, cytowany w komunikacie, Jakub Stęchły, członek metropolitalnej rady ds. nowoczesnej mobilności.

W skład zespołu wchodzą eksperci, którzy doradzają Metropolii w zakresie budowania systemu zrównoważonej mobilności miejskiej. Chodzi zatem nie tylko o transport publiczny, ale również o inne usługi – wypożyczalnie czy współdzielenie pojazdów, które mogą znacząco usprawnić nasze codzienne podróże np. z domu do pracy.

Dlatego też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia postanowiła utworzyć bazę usług mobilnościowych „na żądanie”. Znajdą się w niej informacje dotyczące aplikacji oferujących np. bezpłatne przejazdy dla pracowników służby zdrowia, platform przedstawiających na mapie informacje o różnych alternatywnych środkach transportu (wypożyczalniach hulajnóg, samochodów, oferty taksówek) dostępnych w naszej okolicy. Baza jest udostępniona w specjalnej zakładce na portalu InfoGZM, gdzie opublikowany jest zbiór informacji i zaleceń dot. epidemii koronawirusa.

− Pandemia koronawirusa pokazuje nam, jak bardzo ważne jest, by móc się przemieszczać i by mieć dostęp do aktualnych informacji o dostępnych usługach mobilnościowych w jednym i oficjalnym źródle, które obejmie różne oferty transportowe, być może i takie, z których wcześniej nie korzystaliśmy, bo o nich nie wiedzieliśmy. Postanowiliśmy stworzyć bazę usług mobilnościowych, które ułatwią nam funkcjonowanie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – dodaje Jakub Stęchły.

Już teraz w bazie znalazły się informacje dotyczące tego, w jaki sposób personel medyczny może skorzystać z bezpłatnych przejazdów w aplikacji Uber. Firma do końca maja udostępnia medykom 10 tysięcy bezpłatnych kodów o wartości 40 zł każdy. Z możliwości tej mogą już korzystać pracownicy kilkunastu szpitali w Polsce, w tym również siedmiu działających w Metropolii: szpitali zakaźnych w Bytomiu, Chorzowie i Tychach, szpitala MSWiA w Katowicach, Górnośląskiego Centrum Medycznego w Ochojcu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu i Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Aby skorzystać z kodów w ramach Uber Medics należy wypełnić formularz na stronie firmy.

Pracownicy służby zdrowia w dojeździe do pracy mogą skorzystać bezpłatnie także z elektrycznych hulajnóg i skuterów udostępnianych w Katowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Gliwicach przez blinkee.city. Aby skorzystać z tej możliwości, należy przesłać dokument potwierdzający pracę w służbie zdrowia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5