Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Mobilis: PKS Płock zlikwidował ostatnie, flagowe połączenia

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-11-14 10:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mobilis: PKS Płock zlikwidował ostatnie, flagowe połączenia
fot. arctis, lic. CC BY-NDAutobus PKS Płock
Nie kursują już autobusy PKS w Płocku na trasach do Warszawy oraz Kołobrzegu. Kolejne drastyczne cięcia w ofercie spółki oznaczają praktyczny koniec jej działalności w segmencie regularnych rozkładowych przewozów otwartych. Jak zapewnia Mobilis, w Płocku bez zmian realizowane będą nadal kursy zakontraktowane przez samorządy i duże zakłady pracy.

We wrześniu Mobilis, właściciel PKS Płock, zlikwidował niemal wszystkie kursy regularne tego przewoźnika. Swoją decyzję tłumaczył brakiem możliwości osiągnięcia rentowności w tym segmencie działalności spółki. Spółka nadal operowała jednak na dwóch uruchamianych komercyjnie trasach: do Warszawy i do Kołobrzegu. Realizowała też przewozy zlecone przez gminy i zakłady pracy.

Likwidacja kursów zgodna z aktualną strategią spółki

Na tym cięcia w ofercie Mobilisu się nie skończyły. Na początku listopada przedsiębiorstwo wycofało się bowiem z obsługi kursów na dwóch ostatnich liniach uruchamianych na zasadach komercyjnych. – Decyzja o likwidacji połączeń Płock – Warszawa i Płock – Kołobrzeg wynika z obecnej strategii naszej firmy: stopniowego wycofywania się z przewozów regionalnych, na których nie widzimy szansy uzyskania sensownej rentowności – tłumaczy Łukasz Antkiewicz z Biura Prasowego Mobilis Group.

Podkreśla on, że tak połączenia o charakterze ściśle regionalnym zlikwidowane kilka tygodni temu, jak i kursy dalekobieżne realizowane dotychczas przez płocki PKS, były nierentowne. W jego opinii spółka przez długi czas próbowała podejmować działania optymalizacyjne, te nie przyniosły jednak oczekiwanego rezultatu. Nasz rozmówca przypomniał również, że firma działa w oparciu o przepisy prawa handlowego, a to nie zezwala przedsiębiorstwom na trwałe generowanie strat.

Realizacja kontraktów nie jest zagrożona

Wycofanie się z obsługi połączeń regularnych nie oznacza jednak całkowitej likwidacji płockiego oddziału Mobilisu. – Obecnie PKS w Płocku skupia się na realizacji połączeń kontraktowych uruchamianych m.in. w oparciu o umowy zawierane z samorządami (na przewóz uczniów do szkół) czy z zakładami pracy (na przewóz pracowników). Będziemy je prowadzili, dopóki będą one gwarantowały nam przychód – zapewnia Łukasz Antkiewicz.

Zgodnie ze słowami przedstawiciela Mobilisu grupa nie zamierza obecnie wprowadzać dalszych cięć w rozkładach jazdy swoich spółek regionalnych. Bez zmian funkcjonować będzie zatem m.in. komunikacja PKS Mława. – Już teraz bardzo ograniczyliśmy naszą ofertę przewozową do połączeń, które nie generują strat finansowych. Nie będziemy więc likwidować kolejnych kursów, chyba że sytuacja ulegnie istotnej zmianie – usłyszeliśmy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komentarz: Koniec jazdy na gapę marszałka Struzika

Felietony i komentarze

Komentarz: Koniec jazdy na gapę marszałka Struzika

Piotr Figiel 14 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5