Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Mobilis obsłuży linie dowozowe Kolei Małopolskich

Dalej Wstecz
Autor:

Dominik Lebda

Data publikacji:
2017-08-14 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mobilis obsłuży linie dowozowe Kolei Małopolskich
Fot. Gmina Wieliczka
Mobilis został wybrany na operatora autobusowych linii dowozowych Kolei Małopolskich. Firma zajmie się obsługą sześciu tras, w tym kilku nowych.

W drugiej połowie lipca Koleje Małopolskie ogłosiły przetarg na obsługę autobusowych linii dowozowych do przystanków Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce. Przewoźnik założył reorganizację i rozbudowę dotychczasowego układu linii dowozowych (czytaj więcej). 

Obecnie funkcjonują trzy linie dowozowe z Wieliczki do Byszyc (B1), Raciborska (R1) i Dobranowic (D1). Przetarg został ogłoszony na sześć linii, ponieważ trzy obecnie funkcjonujące zostaną rozbudowane, a kolejne trzy wytyczone jako nowe linie. Zostaną uruchomione trzy linie dowozowe rozpoczynające się w Świątnikach Górnych. Autobusy linii B1 pojadą przez Byszyce, Gorzków, Koźmice, Sierczę i Rożnową. Linia R1 będzie wiodła przez Byszyce, Grajów, Raciborsko, Koźmice i Pawlikowice. Zupełnie nowa linia S1 została wyznaczona przez Rzeszotary, Ochojno, Podstolice i Grabówki.

Linia D1 (obecnie z Dobranowic) będzie kursowała z Huciska do Wieliczki przez przez Dobranowice, Chorągwicę i Mietniów. Kolejna nowa linia G1 pojedzie z Grabi przez Węgrzce Wielkie, Kokotów, Śledziejowice i Czarnochowice. Trzecia nowa linia G2 ma być połączeniem linii G1 i S1.

Obecnie obsługą linii dowozowych zajmuje się KrakTransRem, spółka córka MPK Kraków. Koleje Małopolskie poinformowały, że najkorzystniejszą ofertę w ostatnim przetargu złożyła firma Mobilis Sp. z o. o. Mobilis zaproponował cenę za jeden wozokilometr na poziomie 4,20 zł. Liczba wozokilometrów zaplanowana do realizacji w ramach umowy wyniesie 275 533,9 wzkm, a łączny koszt zamówienia to 1 157 242, 38 zł. Koleje Małopolskie zakładają przekazanie zlecenia najpierw na cztery miesiące, a potem na kilka lat w ramach umowy wieloletniej. Zamówienie Kolei Małopolskich zakłada rozpoczęcie funkcjonowania nowego, rozszerzonego układu linii dowozowych od 1 września.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolejowe imprezy na WOŚP 2017

Komunikacja

Kolejowe imprezy na WOŚP 2017

Martyn Janduła 14 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5