Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Mobilis, Michalczewski i MZA dostanie z wolnej ręki zadania w ZTM Warszawa

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-12-11 13:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mobilis, Michalczewski i MZA dostanie z wolnej ręki zadania w ZTM Warszawa
Fot. ZTM WarszawaTrzech przewoźników podzieli się zadaniami z ZTM Warszawa do sierpnia.
Nie będzie przerwy w działaniu transportu miejskiego na kilku warszawskich liniach. ZTM Warszawa zapewni kursowanie autobusów dzięki bezpośredniemu zleceniu wykonywania przewozów dla trzech firm.

Jeszcze do pierwszych dni grudnia nie było wiadomo, kto zajmie się obsługą linii autobusowych 70 autobusami przegubowymi i mniejszymi, klasy midi. Chociaż ZTM rozpisał wiosną przetarg na 8-letnią obsługę linii, odwołania i konieczność ponownego rozpatrzenia ofert przeciągnęła się na tyle, że przetarg ostatecznie dotyczy okresu od września przyszłego roku. Prawdopodobnie linie przejmie Mobilis, który wygrał zarówno za pierwszym razem, jak i po ponownej ocenie ofert, choć w KIO wciąż rozstrzygane jest odwołanie firmy ITS Michalczewski.

W drodze przetargu nie udało się również wybrać wykonawców przewozów na ośmiomiesięczny okres pomiędzy styczniem a sierpniem 2016 r. (więcej na ten temat piszemy TUTAJ). Awaryjna próba znalezienia przewoźnika, ogłoszona w połowie października, była podzielona na dwie części,. Chodziło o obsługę warszawskich linii 35 krótkimi (8–9 metrów) i 35 przegubowymi autobusami.

Postawiony pod murem ZTM zdecydował się wybrać wykonawców pomijając procedurę przetargową – w drodze bezpośredniego powierzenia przewozów.

– Mając na uwadze zbliżający się termin zakończenia obecnie obowiązujących umów, Zamawiający zobowiązany jest zapewnić odpowiednią liczbę wozów do ruchu pozwalających na utrzymanie obecnie zaplanowanej oferty przewozowe – poinformowało ZTM Warszawa uzasadniając konieczność pominięcia formuły przetargowej.

Zadania podzielono dość sprawiedliwie. 15 autobusów klasy midi wyślę na warszawskie ulice Mobilis, 15 przegubowych 18-metrowych i 20 12-metrowych dostarczy natomiast ITS Michalczewski. 20 pozostałych wystawi MZA Warszawa. Taki stan rzeczy będzie obowiązywał do 1 wrześniaz 2015, kiedy przewozy najpewniej przejmie Mobilis.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawski ZTM przedłużył umowy ITS-owi i Mobilisowi za 9 mln zł

Prawo & Finanse

Warszawski ZTM przedłużył umowy ITS-owi i Mobilisowi za 9 mln zł

Witold Urbanowicz 28 stycznia 2016

Warszawę czeka podpisywanie umów z przewoźnikami

Prawo & Finanse

Warszawę czeka podpisywanie umów z przewoźnikami

Jakub Dybalski 09 marca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5