Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Mobilis likwiduje kursy PKS Mrągowo. Docelowo tylko dwa PKS-y

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-11-22 15:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mobilis likwiduje kursy PKS Mrągowo. Docelowo tylko dwa PKS-y
fot. WUAutobus Mobilis Group w Warszawie
Kolejne cięcia w rozkładzie jazdy połączeń komercyjnych grupy Mobilis dotyczą tras obsługiwanych przez PKS Mrągowo. Przewoźnik zapowiada, że będzie wkrótce utrzymywać przewozy wyłącznie w Mławie i Ostródzie. To efekt nowej strategii, zgodnie z którą Mobilis chce skupić się na komunikacji miejskiej.

Na początku miesiąca informowaliśmy o likwidacji ostatnich regularnych połączeń otwartych realizowanych przez należący do grupy Mobilis PKS Płock. Ostatecznie zawieszono kursowanie jedynie linii do Kołobrzegu. Autobusy z Płocka do Warszawy wciąż odjeżdżają bez zmian, ale płocki przewoźnik zaznacza w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej, że zamierza wkrótce odwołać także i te połączenia.

PKS-y w Mławie i Ostródzie mają przetrwać

Grupa Mobilis wprowadza tymczasem dalsze cięcia w swoich rozkładach jazdy – tym razem na trasach obsługiwanych przez PKS Mrągowo. Nie kursują już autobusy linii Giżycko – Warszawa. Niebawem wycofane zostaną także kursy łączące stolicę z Mrągowem. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na łamach witryny internetowej Mobilisu 1 grudnia zlikwidowane zostaną także dwie pary połączeń Mrągowo – Reszel.

Wkrótce należy spodziewać się dalszych ograniczeń. Spółka zamierza bowiem całkowicie zrezygnować z działalności na rynku przewozów niekontraktowanych, czyniąc od tego jedynie dwa wyjątki. – W ramach strategii spółki Mobilis nastawionej na rozwój i rozszerzenie oferty przewozów miejskich podjęliśmy decyzję o wycofywaniu się z kursów lokalnych i dalekobieżnych z wyłączeniem dwóch rynków, na których pozostajemy aktywni w tej kategorii: w Mławie i w Ostródzie – mówi bowiem prezes zarządu Mobilis sp. z o.o. Dariusz Załuska.

Część kursów przejęło Stalko

– Wszelkie decyzje dotyczące powyższego i terminy ich realizacji wynikają z bieżącej analizy rynku przewozowego, finansowych wyników poszczególnych spółek oraz perspektyw rozwoju – tłumaczy wprowadzane właśnie ograniczenia nasz rozmówca. Zaznacza przy tym, że spółka czyni starania, by podróżni jak najmniej odczuli skutki podejmowanych przez grupę decyzji strategicznych. – W miejsce dotychczasowych kursów wykonywanych przez PKS w Mrągowie w relacji Giżycko – Warszawa – Giżycko weszła firma Stalko – mówi.

– Z kolei linię Mrągowo – Warszawa – Mrągowo spółka Mobilis obsługuje bez zmian do 30 listopada 2018 r. Niewykluczone, że termin ten zostanie przedłużony, o czym poinformujemy pasażerów – dodaje Dariusz Załuska. Obecnie Mobilis jest właścicielem czterech aktywnych spółek wywodzących się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej: PKS Płock, PKS Mława, PKS Ostróda i PKS Mrągowo.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szwecja. Wizja Zero chroni kierowców nawet lepiej niż pieszych

Komunikacja

Szwecja. Wizja Zero chroni kierowców nawet lepiej niż pieszych

Jakub Dybalski 22 listopada 2018

Poznań rozważa zakup 45-metrowych tramwajów

Komunikacja

Poznań rozważa zakup 45-metrowych tramwajów

Kasper Fiszer 22 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5