Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Mobilis likwiduje kolejny PKS – w Mrągowie

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-02-05 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mobilis likwiduje kolejny PKS – w Mrągowie
fot. MobilisAutobus grupy Mobilis
Wraz z końcem roku szkolnego zakończona zostanie działalność przewozowa kolejnego przedsiębiorstwa PKS wchodzącego w skład grupy Mobilis. Koncern, który przestał właśnie obsługiwać połączenia komunikacji miejskiej w Mrągowie, przygotowuje się do całkowitego wygaszenia swoich usług w tym regionie. Już obecnie funkcjonują tylko linie zakontraktowane na potrzeby uczniów i połączenie Mrągowa z Warszawą.

W zeszłym roku grupa Mobilis przeprowadziła bardzo duże ograniczenia w funkcjonowaniu swoich przewoźników wywodzących się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej. Najszerzej opisywane medialnie cięcia odbyły się na Mazowszu, gdzie praktycznie przestał istnieć m.in. PKS Płock. Zlikwidowany został jednak także np. oddział w Piotrkowie Trybunalskim.

Mobilis rezygnuje nawet z kontraktów szkolnych

Na tym zmiany w funkcjonowaniu grupy, które będą negatywnie odczuwane przez jej obecnych pasażerów, się jednak nie kończą. Wraz z końcem stycznia Mobilis przestał obsługiwać linie komunikacji miejskiej w Mrągowie. Po zakończeniu obsługi kontraktu przedsiębiorstwo zamierza wycofać się również z operowania na liniach o charakterze regionalnym, które obsługiwał PKS Mrągowo.

– PKS Mrągowo obsługuje kontrakty szkolne do końca czerwca tego roku oraz linie dalekobieżne Mrągowo – Warszawa – Mrągowo. Udziałowcy podjęli zgodną decyzję o wygaszeniu funkcji transportowej spółki do końca czerwca 2019 r. – poinformowało nas biuro prasowe Mobilisu w krótkim komunikacie. Potwierdziło jednocześnie zakończenie obsługi połączeń miejskich.

Trwają analizy w zakresie działalności innych spółek PKS

Grupa Mobilis już wcześniej zapowiadała likwidację utrzymywanych przez mrągowską spółkę połączeń komercyjnych. Wcześniej nie informowano jednak o rezygnacji również z obsługi kontraktów. Na podobny ruch zdecydował się ostatnio inny duży koncern – Arriva. Likwiduje ona szereg swoich oddziałów, również nie dopuszczając nawet ograniczenia ich roli do obsługi połączeń zleconych.

Czy dalszej likwidacji usług Mobilisu można się spodziewać także w innych częściach kraju? – Trwają analizy zasadności ekonomicznej poszczególnych spółek, gdzie udziałowcem większościowym jest Mobilis – czytamy w komunikacie biura prasowego. Zgodnie nową strategią grupa chce skupić się jednak na obsłudze komunikacji miejskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań: Nocne autobusy połączą lotnisko z dworcem kolejowym

Przestrzeń

Poznań: Nocne autobusy połączą lotnisko z dworcem kolejowym

Aleksander Domański 01 lutego 2019

Mrągowo zmienia operatora i zwiększa częstotliwość autobusów

Przestrzeń

Mrągowo zmienia operatora i zwiększa częstotliwość autobusów

Przemysław Farsewicz 24 stycznia 2019

Mobilis likwiduje kursy PKS Mrągowo. Docelowo tylko dwa PKS-y

Komunikacja

Mobilis likwiduje kursy PKS Mrągowo. Docelowo tylko dwa PKS-y

Kasper Fiszer 22 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5