Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MKA Jastrzębie-Zdrój akceptuje ofertę na leasing autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-27 12:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MKA Jastrzębie-Zdrój akceptuje ofertę na leasing autobusów
fot. Solaris
Międzygminna Komunikacja Autobusowa w Jastrzębiu-Zdroju rozstrzygnęła przetargu na leasing siedmiu 12-metrowych autobusów i zaakceptowała ofertę Solarisa. Pojazdy mają zostać dostarczone w te wakacje. Okres leasingu ustalono na sześć lat.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego siedmiu nowych autobusów miejskich dla MKA w Jastrzębiu-Zdroju. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,8-12,2 m, które pomieszczą min. 88 pasażerów, z czego min. 24 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW. W pojeździe znajdować powinny się drzwi w układzie 2-2-2. Wymagane jest wejście na wysokości 340 mm. Pojazdy będą wyposażone w okna przesuwne, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, monitoring.

Termin składania ofert minął 21 maja. Wystartował jedynie Solaris w konsorcjum z PKO Leasing. Producent zaoferował kwotę 8,948 mln zł brutto, co nieznacznie przekracza budżet określony na kwotę 8,905 mln zł brutto. Dzisiaj (27 maja) zamawiający zaakceptował tę ofertę.

Na realizację zamówienia przeznaczono pięć miesięcy – do końca sierpnia 2021 r. Okres leasingu ustalono na 72 miesiące (sześć lat) od podpisania protokołu przekazania autobusów. Zamawiający przewiduje możliwość odkupu autobusów po upływie tego terminu.

MKA powstała w 2020 r. w ramach reorganizacji spółki PKM Jastrzębie-Zdrój. Przewoźnik jest operatorem wewnętrznym Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nadchodzi rewolucja w metropoliach. Czas porzucić samochody

Mobilność

Nadchodzi rewolucja w metropoliach. Czas porzucić samochody

Paweł Rydzyński/ simetra 27 maja 2021

MKA Jastrzębie-Zdrój z jedną ofertą na leasing autobusów

Komunikacja

MKA Jastrzębie-Zdrój z jedną ofertą na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 21 maja 2021

MKA Jastrzębie-Zdrój kupuje nowe autobusy

Komunikacja

MKA Jastrzębie-Zdrój kupuje nowe autobusy

Witold Urbanowicz 14 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5