Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Mińsk Mazowiecki bierze się za komunikację. Przetarg na obsługę

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-18 15:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mińsk Mazowiecki bierze się za komunikację. Przetarg na obsługę
fot. Jacek Maria Jeliński, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Mińsk Mazowiecki rozpisał przetarg na przewoźnika, który od października przez ponad dwa lata będzie obsługiwać nową komunikację miejską złożoną z trzech linii. Podmiot ten musi dysponować dziewięcioma autobusami.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Mińsk Mazowiecki jest świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie miasta, wraz ze sprzedażą biletów. Założono, że usługa będzie wykonywana w okresie od 1 października 2017 r. do końca 2019 r., przy czym rozpoczęcie wykonywania przewozów może zostać przesunięte.

W sumie wykonanych ma zostać ok. 602,7 tys. wozokilometrów, w tym w tym roku – 67 tys. wozokilometrów. Przewidziano trzy linie autobusowe, opracowane wg koncepcji ZDG TOR. Linia okrężna M1 będzie kursować na trasie Plac Dworcowy – ul. Jasna – ul. Bagnista – ul. 11 Listopada – Plac Dworcowy. Długośc kursu wyniesie 9,66 km. Zaplanowano 24 kursy w dni nauki szkolnej, 22 kursy w dni robocze wolne od nauki szkolnej, 7 kursów w soboty, 4 kursy w niedziele i święta.

Linia M2 będzie kursować na trasie Plac Dworcowy – Rondo Rtm. Pileckiego i z powrotem. Długość kursu tam i z powrotem wyniesie 6,31 km. Przewidziano 24 kursy w dni nauki szkolnej, 22 kursy w dni robocze wolne od nauki szkolnej, 7 kursów w soboty, 4 kursy w niedziele i święta.

Linia M3 będzie kursować na trasie ul. Osiedlowa – ul. Klonowa – ul. 1 PLM Warszawa – Plac Dworcowy – ul. Stanisławowska – Plac Dworcowy – ul. 1 PLM Warszawa – ul. Klonowa – ul. Osiedlowa. Będzie to linia częściowo okrężna z długością kursu 23,14 km. Zaplanowano 26 kursów w dni nauki szkolnej, 24 kursy w dni robocze wolne od nauki szkolnej, 7 kursów w soboty, 4 kursy w niedziele i święta.

Termin składania ofert mija 23 sierpnia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat wykonywali lub wykonywali co najmniej jedną usługę transportową regularnego przewozu osób w ilości minimum 150 000 kilometrów, przy czym powyższa liczba kilometrów musi być osiągnięta w ciągu maksymalnie jednego roku świadczenia usługi (licząc ciągły okres 12 miesięcy). Ponadto potencjalni przewoźnicy muszą dysponować dziewięcioma wozami. Organizator wymaga m.in. zatrudniania w oparciu o umowy o pracę.

O wyborze zadecydują cena za jeden wozokilometr (60%), norma Euro (35%), a także rodzaj napędu autobusu – elektryczny lub hybrydowy (5%).


mat. UM Mińsk Maz.


mat. UM Mińsk Maz.


mat. Mińsk Maz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM jak wielki brat. Sprawdzi temperaturę w autobusie

Mobilność

ZTM jak wielki brat. Sprawdzi temperaturę w autobusie

Witold Urbanowicz 05 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5