Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Ministerstwo przedłuża wsparcie dla planów zrównoważonej mobilności miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
23-02-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. MFiPR

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Ministerstwo przedłuża wsparcie dla planów zrównoważonej mobilności miejskiej
fot. ZDG TOR
Ministerstw Funduszy i Polityki Regionalnej podsumowało pierwszy etap przygotowania Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP), który pomógł wybranym miastom w przygotowaniach planów. Projekt został sfinansowany z pieniędzy unijnych w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

– Będziemy kontynuowali wspieranie inwestycji w niskoemisyjny i nowoczesny transport zbiorowy z funduszy europejskich. Uruchamiamy w Programie Infrastruktura i Środowisko nabory na dofinansowanie SUMP – minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

SUMP to strategia przyjaznego transportu w mieście. Określa ona rozwój systemów i usług transportowych z uwzględnieniem ochrony środowiska i zdrowia mieszkańców i patrzy na wszystkie gałęzie transportu.

Celem pilotażu była współpraca i wsparcie ośrodków miejskich w przygotowaniu i wdrażaniu zrównoważonego transportu miejskiego. Miasta, które wyraziły zainteresowanie tematyką SUMP, otrzymały wsparcie doradcze ze strony inicjatywy Jaspers oraz doradcy Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Miały też możliwość uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach. Ich tematyka wiązała się z przedstawieniem dobrych praktyk, czyli wyników prac z wybranymi miastami. Pilotaż SUMP to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Infrastruktury, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Komisji Europejskiej, a także ekspertów Inicjatywy Jaspers.

Obecnie Ministerstwo kończy zasadniczą część wsparcia eksperckiego. Z uwagi na to, że proces przygotowania SUMP wymaga dużo czasu i pracy, a pilotaż zbiegł się z pandemią, resort przedłuża wsparcie doradcze.

W Programie Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 uruchomiono również nabory na dofinansowanie z funduszy unijnych przygotowania SUMP. Będą one przeznaczone nie tylko dla dużych obszarów funkcjonalnych miast wojewódzkich, ale także dla miast średnich. Konkurs dla miast średnich został ogłoszony 21 lutego br. Budżet konkursu to 8 mln zł. Wnioski będzie można składać w terminie od 24 marca do 22 kwietnia br.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5