Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Mielec z jedną ofertą na ofertą na autobusy zwykłe i CNG

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-07 16:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mielec z jedną ofertą na ofertą na autobusy zwykłe i CNG
fot. UM Mielec
Urząd Miasta w Mielcu otworzył oferty w przetargu na dostawę dziesięciu autobusów 10-metrowych na olej napędowy i czterech pojazdów 12-metrowych, będą zasilane sprężonym gazem ziemnym. Zamówienie jest gotów zrealizować jedynie Solaris za kwotę ok. 16,5 mln zł brutto.

Przedmiotem zamówienia są autobusy o różnych długościach i różnym napędzie, ale nie jest ono podzielone na części. Oferent musi dostarczyć zarówno dziesięć 10–metrowych pojazdów na olej napędowy, jak i cztery 12–metrowe, które będą zasilane sprężonym gazem ziemnym. Wszystkie muszą spełniać normę czystości spalin Euro 6. Muszą być niskopodłogowe, fabrycznie nowe, czyli wyprodukowane nie wcześniej niż na pięć miesięcy przed terminem odbioru. Pojazdy muszą być jednej marki i posiadać silniki od jednego producenta.

Pojazdy CNG o długości 11,8-12,2 m mają pomieścić co najmniej 80 pasażerów, w tym co najmniej 28 na miejscach siedzących, z czego min. 10 będzie dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Pojazdy będą wyposażone w troje drzwi w układzie 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy minimalnej 220 kW. Autobusy o długości 10,2-10,7 m mają pomieścić zo najmniej 70 pasażerów, w tym co najmniej 21 na miejscach siedzących, w tym min. cztery dostępne bezpośrednio z niskiej podłogi. . Pojazdy będą wyposażone w troje drzwi w układzie 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy minimalnej 180 kW.

Ofertę w postępowaniu złożył jedynie Solaris, który jest gotów dostarczyć pojazdy za ok. 16,519 mln zł brutto. Kwota przekracza budżet, określony na kwotę 15,560 mln zł brutto. Teraz miasto musi zastanowić się, czy zwiększyć środki na realizację zamówienia.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem siedem pojazdów 10-metrowych powinno zostać dostarczonych do końca listopada tego roku. Dostawy pozostałych trzech pojazdów 10-metrowych, a także czterech 12-metrowych przewidziano w terminie do 30 czerwca 2018 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce. Zajezdnia problemem w przetargu na obsługę komunikacji

Prawo & Finanse

Kielce. Zajezdnia problemem w przetargu na obsługę komunikacji

Jakub Dybalski 07 lipca 2017

CNG – paliwo przeszłości?

Komunikacja

CNG – paliwo przeszłości?

Roman Czubiński 14 czerwca 2017

Mielec kupuje 10 zwykłych autobusów i 4 CNG

Komunikacja

Mielec kupuje 10 zwykłych autobusów i 4 CNG

Jakub Dybalski 12 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5