Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Miechów: Ursus Bus nie przyjechał na podpisanie umowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-14 17:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Miechów: Ursus Bus nie przyjechał na podpisanie umowy
fot. Ursus Bus
W lutym Miechów rozstrzygnął przetarg na zakup dwóch autobusów elektrycznych o długości 8-10 metrów. Samorząd postanowił zwiększyć budżet i wybrał ofertę złożoną przez Ursus Bus. Przedstawiciele firmy nie stawili się jednak w terminie planowanego podpisania umowy.

Przedmiotem ponawianego zamówienia jest dostawa dwóch autobusów elektrycznych o długości 8-10 metrów, wraz z infrastrukturą do ładowania. Autobus ma pomieścić min. 45 pasażerów, w tym min. 16 na miejscach siedzących i dwóch na miejscach składanych. Pierwsze drzwi mają być jednoskrzydłowe, a drugie dwuskrzydłowe. Autobus ma być niskopodłogowy do linii końca drugich drzwi z wejściem na poziomie max. 340 mm. Pojazd ma być klimatyzowany. Wyposażenie obejmuje biletomat, kasowniki, zapowiedzi głosowe, system informacji pasażerskiej, sieć Wi-Fi, monitoring.

W zakresie napędu wymagany jest silnik elektryczny o mocy min. 120 kW, umożliwiający obsługę linii dowozowej, na której dla każdego autobusu będą wykonywane 24 kursy o długości trasy 6,2 km. Wymagane są baterie litowo-jonowe, litowo-żelazowo-fosforowe, litowo-tytanowe lub superkondensatory. Przewidziano ładowanie baterii poprzez odzysk energii kinetycznej z hamowania. Wykonawca ma również dostarczyć system ładowania akumulatorów systemem plug-in z zewnętrznej ładowarki umożliwiającej równoczesne ładowanie 2 autobusów.

Przed połową stycznia minął termin składania ofert. Tym razem wystartował jedynie Ursus Bus, oferując kwotę 4,5 mln zł brutto, czyli o milion złotych więcej, niż przewidywał to budżet zamawiającego. Ostatecznie 22 lutego zamawiający postanowił zwiększyć budżet i wybrać ofertę złożoną przez Ursus Bus. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 22 listopada 2019 r.

Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że zamówieniem nie jest zainteresowany sam producent. – Przedstawiciele Ursus Bus nie przybyli na podpisanie umowy. Jednocześnie brak kontaktu i jakichkolwiek informacji, co dalej z kontraktem na ponad 4,4 mln zł (dwa autobusy elektryczne i stacja ładowania) – napisał wczoraj (13 marca) Dariusz Marczewski, burmistrz Miechowa. Jednocześnie zapowiedział wyznaczenie kolejnego terminu.

To nie pierwszy problematyczny kontrakt Ursusa. Niedawno firma z powodu opóźnień straciła zlecenie z Katowic. Dostawy były opóźnione także i w innych miastach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Katowice rezygnuje z umowy na elektrobusy Ursusa

Komunikacja

PKM Katowice rezygnuje z umowy na elektrobusy Ursusa

Jakub Dybalski 07 marca 2019

Miechów dopłaca do elektrobusów Ursusa

Komunikacja

Miechów dopłaca do elektrobusów Ursusa

Witold Urbanowicz 22 lutego 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5