Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Miechów: Rusza przetarg na remont dworca

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-09-27 12:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Miechów: Rusza przetarg na remont dworca
fot. Luke-Oakwood, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Niedługo kolejny małopolski dworzec doczeka się odnowienia. PKP SA ogłosiły właśnie postępowanie przetargowe na kompleksowy remont dworca w Miechowie. Modernistyczny obiekt odzyska dawny blask w przyszłym roku.

Miechów leży na linii nr 8, łączącej Warszawę Zachodnią z Krakowem Głównym. W ostatnich latach przebudowę przechodziła stacja. W zeszłym roku natomiast oddano do użytku nowy peron od strony budynku dworca. Teraz przyszła pora na modernistyczny budynek.
Dworzec w Miechowie powstał w 1934 r. jako dworzec komunikacji kolejowej wraz z pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Po oddaniu do użytkowania obiekt nie podlegał zasadniczym przebudowom. Obecnie w dużej mierze jest nieużytkowany i zdewastowany. Nadal funkcjonują nastawnia dysponująca wraz z pomieszczeniami pomocniczymi PKP PLK i pomieszczenie TK Telekom w skrzydle północnym, a także mieszkania na parterze oraz najwyższej kondygnacji skrzydła południowego.

Projekt przewiduje wyburzenie południowego segmentu budynku (wraz z zasypaniem części podziemnej), a także rozbiórkę kondygnacji nad holem głównym. Wewnątrz budynku planowane jest m.in. wykonanie izolacji, wymiana stolarki i ślusarki oraz szeregu instalacji, rozbiórka części ścian działowych i budowa nowych, wymiana stropów, wykonanie nowych schodów, budowa windy, a także montaż sufitów podwieszanych. W holu dworca przewidziano kasę, informację oraz lokal komercyjny – wszystkie pod wynajem. Na zewnątrz planowane są natomiast wykonanie nowej elewacji wraz z termomodernizacją, wykonanie nowego dachu wraz z pokryciem, wymiana drzwi i okien.

Termin składania ofert mija 12 października. Jedynym kryterium jest cena. Prace mają zostać wykonane w ciągu 42 tygodni od podpisania umowy.

W wyniku przebudowy zmieni się też otoczenie dworca. – Planowana przez PKP SA inwestycja zbiega się w czasie z zaplanowaną przez Urząd Gminy i Miasta Miechów budową parkingu Park&Ride. W związku z tym, zagospodarowanie terenów położonych przy budynku dworca planowane jest we współpracy z samorządem – mówi Aleksandra Dąbek z PKP SA

   .

mat. PKP SA

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łuków: Pasażerski krajobraz po przebudowie…

Komunikacja

Łuków: Pasażerski krajobraz po przebudowie…

jar, Rynek Kolejowy 27 września 2016

Legionowo otworzy w niedzielę dworzec. Nie będzie już wstydu

Przestrzeń

Legionowo otworzy w niedzielę dworzec. Nie będzie już wstydu

Witold Urbanowicz 09 września 2016

Kto skończy dworzec w Inowrocławiu? Na razie za drogo

Przestrzeń

Kto skończy dworzec w Inowrocławiu? Na razie za drogo

Witold Urbanowicz 06 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5