Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Michał Zięba wzmacnia ZDG TOR

Dalej Wstecz
Autor:

ZDG TOR

Data publikacji:
2016-05-04 17:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ZDG TOR

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Michał Zięba wzmacnia ZDG TOR
fot. ZDG TORMichał Zięba
Michał Zięba rozpoczął współpracę z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR jako Dyrektor Działu Bezpieczeństwa Kolejowego i Interoperacyjności.

Michał Zięba z wykształcenia jest radcą prawnym po aplikacji radcowskiej prowadzonej przy OIRP w Warszawie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Jest również absolwentem studiów podyplomowych w Polskiej Akademii Nauk. Od początku aktywności zawodowej związany z regulowanymi sektorami infrastrukturalnymi, początkowo z lotnictwem cywilnym, telekomunikacją a następnie z transportem kolejowym. Ostatnio zajmował stanowisko Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Kolejowego w Urzędzie Transportu Kolejowego gdzie odpowiadał m.in. za procesy związane z certyfikacją przewoźników kolejowych, zarządców infrastruktury i podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie wagonów towarowych, wydawaniem świadectw bezpieczeństwa dla użytkowników bocznic kolejowych, zatwierdzaniem dokumentacji systemu utrzymania pojazdów kolejowych oraz licencjonowaniem maszynistów.

W czasie pracy w Departamencie Zezwoleń Technicznych i Interoperacyjności, jako naczelnik Wydziału Rynku Infrastruktury zajmował się natomiast dopuszczaniem do eksploatacji podsystemów strukturalnych, budowli i urządzeń stosowanych na rynku kolejowym a także nadzorem nad jednostkami notyfikowanymi dokonującymi oceny zgodności m.in. z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności.

Prelegent w licznych konferencjach branżowych w obszarze bezpieczeństwa i interoperacyjności oraz wykładowca na uczelniach wyższych. Brał aktywny udział w pracach legislacyjnych zmian ustawy o transporcie kolejowym i rozporządzeń wykonawczych, w tym w zakresie implementacji dyrektyw Unii Europejskiej. Reprezentował Polskę w spotkaniach Europejskiej Agencji Kolejowej w tym na posiedzeniach Rady Administracyjnej ERA czy grupy NSA Network oraz w ramach programu twinningowego Komisji Europejskiej doradzając Ministerstwu Transportu Ukrainy.

W Zespole Doradców Gospodarczych TOR będzie zajmował się m.in. obszarami zarządzania bezpieczeństwem i utrzymaniem oraz zarządzania ryzykiem w transporcie kolejowym, bezpieczeństwem na bocznicach kolejowych, dostępem do infrastruktury kolejowej i obiektów infrastruktury usługowej, inwestycjami w tabor i modernizacje linii kolejowych oraz procesem dopuszczania do eksploatacji wyrobów kolejowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
40 mld zł na transport. Tylko jak je wydać?

Prawo & Finanse

40 mld zł na transport. Tylko jak je wydać?

Jakub Dybalski 23 lutego 2016

Janusz Zubrzycki członkiem zarządu ZDG TOR

Prawo & Finanse

Janusz Zubrzycki członkiem zarządu ZDG TOR

Redakcja 02 grudnia 2015

Szczurek: Mieszkańcy stawiają na mobilność

Mobilność

Szczurek: Mieszkańcy stawiają na mobilność

Jakub Madrjas 17 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5