Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Miasto Sumy kupi 19 trolejbusów Bogdan Motors

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-29 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Miasto Sumy kupi 19 trolejbusów Bogdan Motors
fot. Bogdan Motors
Kilka dni temu zakład autobusowy nr 1, należący do Bogdan Motors, wygrał przetarg na dostawę 19 trolejbusów. Wykonawca w maju zakończył też realizację kontraktu na dostawy 57 trolejbusów dla Charkowa.

Otwarcie ofert miało miejsce w lutym, a w tym tygodniu oferta Bogdan Motors została uznana za najkorzystniejszą. Producent dostarczy trolejbusy Bogdan T70117 w ciągu 32 tygodni od wpłacania zaliczki. 12-metrowe trolejbusy mieszczą 105 pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. Zakup jest możliwy dzięki środkom z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Obecnie w mieście Sumy jeździ 16 trolejbusów serii T70117. Cztery z wozów dostarczonych w lipcu zeszłego roku są wyposażone w funkcję jazdy bateryjnej na dystansie ok. pół kilometra.

W 263-tysięcznym ukraińskim mieście trolejbusy kursują od 1967 r. 103-kilometrową sieć obsługuje 16 linii.

Bogdan Motors poinformował również o zakończeniu dostaw 57 trolejbusów T70117 dla Charkowa, na dostawę których umowę podpisano w lutym zeszłego roku. Pierwszy trolejbus z łuckiego zakładu wyjechał na linię w lipcu 2019 r. Zakup był możliwy dzięki środkom z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Niedawno zaś Bogdan Motors wygrał przetarg na dostawy kolejnych 49 trolejbusów dla Charkowa – również dzięki środkom z EBOiR i EBI.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Siemens Mobility zasili metro w Sztokholmie

Komunikacja

Siemens Mobility zasili metro w Sztokholmie

Redakcja 29 maja 2020

Bogdan Motors dostarczy 49 trolejbusów do Charkowa

Komunikacja

Bogdan Motors dostarczy 49 trolejbusów do Charkowa

Witold Urbanowicz 12 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5