Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-24 16:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec
fot. Volvo
Na najbliższej sesji zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mają zostać przyjęte uchwały o przystąpieniu GZM do Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, Tychach i Sosnowcu. Dzięki temu ZTM w Katowicach będzie mógł zlecać wykonywanie usługi transportowej tym podmiotom komunalnym bez przetargu.

W środę (25 listopada) odbywa się XXIX sesja zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Porządek obrad zawiera trzy uchwały w sprawie przystąpienia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do spółek prawa handlowego Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach i Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.

Jak wyjaśnia GZM, znowelizowane przepisy o prawie zamówień publicznych stwarzają możliwość bezpośredniego powierzenia – bez przetargu – usługi przewozów pasażerskich komunalnym przedsiębiorstwom komunikacyjnym, utworzonym przez gminy wchodzące w skład GZM. Aby to jednak było możliwe, konieczne jest dokonanie zmian w aktach założycielskich – m.in. w zakresie sprawowania przez GZM nadzoru nad organem zarządzającym lub posiadania przez GZM prawa do mianowania ponad połowy składy składu organu nadzorczego lub zarządzającego.

Wcześniej ZTM rozważał, gdyby względy prawne nie pozwoliły, opcję rozpisania przetargów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5