Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro: Zmiany w tramwajach na Bemowie i Bródnie

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-24 16:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Zmiany w tramwajach na Bemowie i Bródnie
fot. Infoulice
W związku z budową odcinków wschodniego-północnego i zachodniego II linii metra zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu tramwajów. Od weekendu do końca sierpnia będzie wstrzymany ruch tramwajów w rejonie budowy stacji C21 Bródno, jednocześnie zaś wrócą tramwaje na Powstańców Śląskich. Będą jeździć po tymczasowym torowisku, omijając plac budowy stacji C4 Powstańców Śląskich.

Od soboty, 25 lipca wyłączony zostanie ruch tramwajowy. Wykonawca II linii metra przywracał będzie przebieg torowiska w rejonie budowanej stacji C21 Bródno na skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i Rembielińskiej. Tramwaje nie pojadą ciągiem ulic Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińskiej i Annopol. Utrudnienia będą etapowane.

W weekendy 25-26 lipca oraz 29-30 sierpnia kursowanie tramwajów linii 25 i 41 zostanie zawieszone. Tramwaje linii 1, 3 i 4 zostaną skierowane na trasy zmienione:
  • 1: BANACHA – … – most Gdański – rondo S. Starzyńskiego – RONDO ŻABA – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – rondo S. Starzyńskiego – most Gdański – … – BANACHA
  • 3: GOCŁAWEK – … – 11 Listopada – rondo Żaba – rondo Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO
  • 4: WYŚCIGI – … – 11 Listopada – RONDO ŻABA – S. Starzyńskiego – 11 Listopada – … – WYŚCIGI.
Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1, która będzie obsługiwała trasę: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – RONDO ŻABA. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 min.

W okresie od 27 lipca do 28 sierpnia utrzymane będzie zawieszenie kursowania tramwajów linii 25 i 41 zostanie utrzymane. Tramwaje linii 1 zostaną skierowane do tymczasowego przystanku końcowego Poborzańska, a dla linii 3 i 4 zostaną utrzymane trasy objazdowe wprowadzone 25 lipca. Autobusy zastępczej linii Z-1 będą kursowały na trasie ŻERAŃ WSCH. – RONDO ŻABA co 7,5 min w godzinach szczytu komunikacyjnego, co 10 min poza szczytem i co 15 min w dni świąteczne. W dni powszednie zostaną dodatkowo uruchomione kursy tramwajów linii 17 na trasie PKP SŁUŻEWIEC – METRO MARYMONT.

Zmiany zostaną też po zachodniej stronie. Na ul. Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, trwa budowa stacji metra C4 Powstańców Śląskich. Wykonawca II linii metra rozpoczął budowę układu korytarzy pod skrzyżowaniem ul. Powstańców Śląskich z Górczewską, którymi pasażerowie przejdą w przyszłości do stacji podziemnej kolei. Te prace wymagają zajęcia środka skrzyżowania. W ostatnich dniach wykonawca przebudowywał skrzyżowanie, tak aby ruch odbywał się jak na rondzie, omijając teren budowy. Ruch odbywa się już po nowych jezdniach. Od soboty, 25 lipca powróci tam również ruch tramwajowy. Tramwaje linii 10, 23 i 26 wrócą na trasy sprzed przebudowy skrzyżowania. Zostanie utrzymane zawieszenie kursowanie tramwajów linii 11. Zastępcza linia autobusowa Z26 zostanie zlikwidowana.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5