Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro zastanawia się nad ujednoliceniem sygnału zamykania drzwi

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-10 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro zastanawia się nad ujednoliceniem sygnału zamykania drzwi
fot. WU
Metro Warszawskie zleca wykonanie analizy, która odpowie na pytanie o zasadność i możliwości ujednolicenia sygnałów zamykania drzwi w różnych typach taboru. Opracowanie ma powstać do końca roku.

Przedmiotem zapytania jest przeprowadzenie analizy zasadności ujednolicenia sygnalizacji ostrzegawczej zamknięcia drzwi pasażerskich we wszystkich rodzajach taboru metra. Obecnie inny sygnał jest w składach rosyjskich i Alstomach, a inny w Inspiro. W dodatku w pociągach rosyjskich komunikaty i sygnały zamknięcia drzwi nie są bezpośrednio powiązane z zamykaniem drzwi (w pozostałych typach taboru jest to sprzężone).

Analiza ma zawierać informacje, czy ujednolicenie sygnalizacji ostrzegawczej „będzie miało wpływ na polepszenie odbioru przez pasażerów sygnału ostrzegawczego”. – Mieliśmy sygnały od pasażerów, że nie pasują im różne sygnały zamykania drzwi. Nasi specjaliści postanowili sprawdzić, czy obecne i proponowane rozwiązania są zgodne z normami. W oparciu o te analizy będą podejmowane dalsze decyzje – informuje Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Wykonawca ma przedstawić też propozycje, w jako sposób należałoby ujednolicić tę sygnalizację, w tym określi, która sygnalizacja powinna zostać uznana za standard. W tym celu wykonawca będzie mógł dokonać oględzin taboru, w tym m.in. przeprowadzenie pomiaru ciśnienia akustycznego. Analiza ma zostać wykonana do końca roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Bemowo: Krystyna zaczyna drążyć swój ostatni odcinek

Przestrzeń

Metro na Bemowo: Krystyna zaczyna drążyć swój ostatni odcinek

Witold Urbanowicz 09 listopada 2020

Metro sprawdza pierwsze pudła wagonów Skoda Varsovia

Przestrzeń

Metro sprawdza pierwsze pudła wagonów Skoda Varsovia

Redakcja 05 listopada 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5