Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro zastanawia się, czy wymienić schody ruchome na stacji Centrum

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-30 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro zastanawia się, czy wymienić schody ruchome na stacji Centrum
fot. WU
Schody ruchome w południowej głowicy stacji Centrum to najbardziej obciążone urządzenia w warszawskim metrze. Powtarzające się awarie i długotrwałe przestoje są uciążliwe dla pasażerów. Metro Warszawskie zleci analizę, czy i w jaki sposób należałoby wymienić wysłużone już schody.

Metro Warszawskie prowadzi postępowanie na wykonanie ekspertyzy w sprawie wymiany sześciu ciągów schodów ruchomych firmy Otis, znajdujących się w południowej głowicy stacji Centrum, łączących perony z tzw. patelnią. – Te stare, 20-letnie urządzenia to najbardziej oblegane schody w metrze. Chcemy wiedzieć, czy się kwalifikują do wymiany, a jeśli tak – ile to będzie kosztować i jak to przeprowadzić, by utrudnienia dla pasażerów były jak najmniejsze – mówi Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Po południowej stronie stacji Centrum nie ma schodów zwykłych. Powtarzające się awarie są niezwykle uciążliwe dla pasażerów. Ostatnio było głośno o wypadku, kiedy schody nagle przyspieszyły, doprowadzając do upadku podróżnych. Problemem jest też długi czas napraw, wiążący się z brakiem łatwo dostępnych części zamiennych do przestarzałych urządzeń.

Wykonawca będzie musiał przeprowadzić inwentaryzację urządzeń wraz z oceną ich stanu technicznego, przeanalizować dane dot. awaryjności z okresu ostatnich trzech lat. Na tej podstawie autorzy analizy będą zobowiązani do analizy celowości remontu bądź wymiany schodów wraz z opracowaniem przybliżonego harmonogramu, kosztorysu oraz określeniem dróg transportowych i logistycznych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5