Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro z Woli na Bemowo: Zamknięcia ulic na przełomie I i II kwartału

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-18 15:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro z Woli na Bemowo: Zamknięcia ulic na przełomie I i II kwartału
mat. UM Warszawa
Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy odcinka zachodniego II linii metra do stacji C4 Powstańców Śląskich. Wykonawca opiniuje teraz projekt organizacji ruchu. – Na pewno zostanie wdrożona na przełomie I i II kwartału – deklaruje Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy wykonawcy, firmy Gulermak.

W połowie listopada 2018 r. miasto podpisało umowę z firmą Gulermak na budowę zachodniego odcinka II linii metra z Woli na Bemowo – do stacji C4 Powstańców Śląskich. W ramach tego kontraktu powstaną dwie nowe stacje – C5 przy Wola Parku oraz C4, wraz z torami odstawczymi, w rejonie skrzyżowania Górczewskiej i Powstańców Śląskich oraz ratusza dzielnicy Bemowo. Wykonawca zadeklarował realizację prac w terminie 36 miesięcy.

W tej chwili wciąż trwają prace przygotowawcze przed rozpoczęciem budowy. – Przejmujemy działki, wykonujemy pomiary geodezyjne, montujemy monitoring oddziaływania budowy – mówi Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy, firmy Gulermak. – W najbliższych tygodniach powinno pojawić się zaplecze budowy na parkingu Wola Parku oraz przed ratuszem dzielnicy Bemowo. Być może jeszcze w styczniu ruszą pierwsze przekładki, ale to jest uzależnione od przejmowania działek – dodaje rzecznik.

Budowa wymusi też zajęcie w najbliższych kilku tygodniach parkingów spółdzielni mieszkaniowej na Bemowie. – Zgodnie z umową jeszcze przed przejęciem działek powstaną tymczasowe parkingi, z niemniejszą liczbą miejsc – deklaruje Bartosz Sawicki.

Na razie wykonawca nie złożył do zatwierdzenia projektu organizacji ruchu. – Organizacja ruchu na Woli i Bemowie jest w procesie opiniowania. Spotykamy się z interesariuszami w celu uzyskania zgód i opinii. Na pewno zmieniona organizacja ruchu zostanie wdrożona na przełomie I i II kwartału – zapowiada rzecznik firmy Gulermak. Wśród warunków, które stawia miasto, jest utrzymanie ruchu w ciągu ulicy Powstańców Śląskich przez większość czasu budowy. Wiadomo jednak, że tramwaje nie będą dojeżdżały do pętli Os. Górczewska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wola Park połączy się bezpośrednio ze stacją metra?

Przestrzeń

Wola Park połączy się bezpośrednio ze stacją metra?

Witold Urbanowicz 07 stycznia 2019

ILF przygotuje projekty dla zachodnich odcinków II linii metra

Przestrzeń

ILF przygotuje projekty dla zachodnich odcinków II linii metra

Witold Urbanowicz 18 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5