Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro wyszlifuje i naprawi szyny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-02 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro wyszlifuje i naprawi szyny
fot. WU
Metro Warszawskie podpisało umowę z firmą Speno na szlifowanie szyn na I i II linii. Jednocześnie rozpisany został przetarg na prace naprawcze nawierzchni torowej. Oba zamówienia obejmują okres do końca 2022 r.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie prac naprawczych nawierzchni torowej na I linii, II linii od Ronda Daszyńskiego do Trockiej i na terenie STP Kabaty. Zakres prac obejmuje m.in. regenerację poprzez elektryczne napawanie szyn, złączy i części rozjazdowych, wymianę wadliwych spoin i spawów. Termin składania ofert mija 9 marca, a jednym kryterium wyboru jest cena. Umowa zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2022 r. lub do wyczerpania kwoty wynagrodzenia. Prace w tunelach metra będą wykonywane wyłącznie w porze nocnej, w ciągu maksymalnego trzygodzinnego zamknięcia toru, w przerwie między kursowaniem pociągów metra.

Jednocześnie 4 lutego Metro Warszawskie podpisało umowę ze szwajcarską firmą Speno International na usługę reprofilacji szyn kolejowych w torach i rozjazdach na I i II linii. Jej wartość to 15,5 mln zł brutto. Usługa będzie wykonywana w latach 2020-2022 r. Celem szlifowania jest likwidacja wad hutniczych w nowych szynach oraz powierzchniowych nierówności cyklicznych i płytkich wad zmęczeniowych oraz zmniejszenie zmęczeniowych wad głębokich w starych szynach. Prace również będą wykonywane w przerwie nocnej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5