Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Wyjście ze stacji Ratusz do remontu. Jedna oferta

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-16 14:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Wyjście ze stacji Ratusz do remontu. Jedna oferta
fot. WU
Zarząd Transportu Miejskiego wyremontuje południowe wyjście ze stacji metra Ratusz, prowadzące na wschodnią stronę pl. Bankowego. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta na kwotę blisko 800 tys. zł. W czasie trwania prac przejście będzie czynne.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie projektu remontu wyjścia południowo-wschodniego ze stacji A15 Ratusz Arsenał (pod Błękitnym Wieżowcem, w kierunku pl. Bankowego), wraz z przeprowadzeniem prac.

Wyjście zostało zaprojektowane jako spawana konstrukcja stalowa posadowiona na ścianach żelbetowych na wysokości ok. 0,5m nad poziomem przyległego terenu. Elewacje wykonane są ze szkła bezpiecznego, natomiast powłokę dachową stanowią panele poliwęglanowe. Obecnie cała konstrukcja przecieka, do tego zdarza się, że odpadają płytki gresowe, co może stanowić zagrożenie dla podróżnych.

W ramach prac założono wymianę konstrukcji stalowej oraz istniejącego zadaszenia z tafli leksanu litego. Trwałość całkowitego zabezpieczenia systemem powłok antykorozyjnych powinna wynosić minimum 20 lat. Zamontowane zostaną nowe obróbki blacharskie, rury, kratki odwodnienia oraz płytki gresowe. Pojawi się nowe oświetlenie LED-owe. Wygląd i architektura zadaszenia wyjścia wraz z okładzinami, jego gabaryty, muszą zostać zachowane – to jest odpowiadać istniejącym obecnie rozwiązaniom.

Wczoraj (15 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartowało jedynie Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Budownictwo z ofertą na kwotę 799,5 tys. zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu, który określono na kwotę 738 tys. zł.

Na realizację zamówienia przeznaczono 130 dni. Główne prace remontowe powinny zostać przeprowadzone w miesiącach wakacyjnych. Roboty powinny być wykonywane w godz. 7-22 z zachowaniem ciągłości funkcjonowania wejścia i windy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro rozpoczęło wymianę szyn na I linii

Przestrzeń

Metro rozpoczęło wymianę szyn na I linii

Witold Urbanowicz 04 czerwca 2020

Metro: Więcej ekranów na starszych stacjach. Jest wykonawca

Komunikacja

Metro: Więcej ekranów na starszych stacjach. Jest wykonawca

Witold Urbanowicz 03 czerwca 2020

Metro: Rozbudowa informacji pasażerskiej za 1,6 mln zł

Przestrzeń

Metro: Rozbudowa informacji pasażerskiej za 1,6 mln zł

Witold Urbanowicz 18 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5