Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Wejście na Ratuszu do remontu jeszcze w wakacje. Jest umowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-13 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Wejście na Ratuszu do remontu jeszcze w wakacje. Jest umowa
fot. WU
Zarząd Transportu Miejskiego wyremontuje południowe wyjście ze stacji metra Ratusz, prowadzące na wschodnią stronę pl. Bankowego. Zamawiający podpisał już umowę z wykonawcą. W czasie trwania prac przejście będzie czynne.

Przedmiotem umowy jest wykonanie projektu remontu wyjścia południowo-wschodniego ze stacji A15 Ratusz Arsenał (pod Błękitnym Wieżowcem, w kierunku pl. Bankowego), wraz z przeprowadzeniem prac.

Wyjście zostało zaprojektowane jako spawana konstrukcja stalowa posadowiona na ścianach żelbetowych na wysokości ok. 0,5m nad poziomem przyległego terenu. Elewacje wykonane są ze szkła bezpiecznego, natomiast powłokę dachową stanowią panele poliwęglanowe. Obecnie cała konstrukcja przecieka, do tego zdarza się, że odpadają płytki gresowe, co może stanowić zagrożenie dla podróżnych.

W ramach prac założono wymianę konstrukcji stalowej oraz istniejącego zadaszenia z tafli leksanu litego. Trwałość całkowitego zabezpieczenia systemem powłok antykorozyjnych powinna wynosić minimum 20 lat. Zamontowane zostaną nowe obróbki blacharskie, rury, kratki odwodnienia oraz płytki gresowe. Pojawi się nowe oświetlenie LED-owe. Wygląd i architektura zadaszenia wyjścia wraz z okładzinami, jego gabaryty, muszą zostać zachowane – to jest odpowiadać istniejącym obecnie rozwiązaniom.

Wykonawcą prac będzie Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Budownictwo, które złożyło ofertę na kwotę 799,5 tys. zł brutto. – Umowa na remont zadaszenia południowego wyjścia stacji jest podpisana, w tej chwili trwa ustalanie harmonogramu prac. Przewidujemy, że lipiec to prace projektowe i przygotowawcze, a prace budowlane zaczną się w sierpniu – informuje Tomasz Kunert, rzecznik prasowy warszawskiego ZTM-u. Prace będą prowadzone w godz. 7-22 zachowaniem ciągłości funkcjonowania wejścia i windy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro: ILF zaprojektuje windy na Polu Mokotowskim

Przestrzeń

Metro: ILF zaprojektuje windy na Polu Mokotowskim

Witold Urbanowicz 10 lipca 2020

Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim

Przestrzeń

Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim

Witold Urbanowicz 29 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5