Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro: Wagony rosyjskie trafią na naprawę do Mińska. Wrócą w nowych barawch

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-08 14:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Wagony rosyjskie trafią na naprawę do Mińska. Wrócą w nowych barawch
fot. WU
Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na wykonanie naprawy piątego poziomu utrzymania 64 pudeł rosyjskich wagonów metra serii 81. Zamówienia udzielono firmie ZNTK Mińsk Mazowiecki, która złożyła tańszą ofertę. Naprawy, przy okazji której pociągi zmienią swoje barwy, rozpisane są na lata 2017-2019.

Przedmiotem przetargu było wykonanie w latach 2017-2019 naprawy piątego poziomu utrzymania (P5) 64 wagonów rosyjskich. Do naprawy zostanie skierowanych 28 wagonów czołowych (typu 81-717.3, 81-572) i 36 wagonów pośrednich (typu 81-714.3 i 81-573).

Do Metra Warszawskiego wpłynęły dwie oferty, złożone przez ZNTK Mińsk Mazowiecki oraz H. Cegielski. Jednak tylko oferta zakładu z Mińska, opiewająca na kwotę 18,34 mln zł brutto, mieściła się w kosztorysie zamawiającego, sięgającym kwoty 18,50 mln zł brutto. Metro właśnie wybrało, co nie zaskakuje, ofertę firmy ZNTK Mińsk Mazowiecki, która zresztą w tej chwili wykonuje naprawy główne pociągów Alstom Metropolis ‘98.

Naprawy rozpoczną się w I półroczu 2017 r. i potrwają do 21 grudnia 2019 r. (szczegółowy harmonogram tutaj). W jej skład wchodzą m.in. naprawa okien wraz z wymianą uszkodzonych szyb, naprawa malatury pudła i drzwi, naprawa poręczy przy drzwiach, regeneracja pulpitu maszynisty, wymiana wykładziny i sklejki podłogi, malowanie osłon pod siedzeniami, naprawa klap w podłodze, wymiana listew przypodłogowych, wymiana rolek drzwiowych, wymiana magistrali powietrznej drzwiowej, czyszczenie spoin elementów konstrukcyjnych, wykonanie pomiarów geometrii pudeł wagonów, wymiana zużytych poręczy, odnowienie numerów wagonów, naprawa gniazd reflektorów, próba szczelności. Przy okazji wagony stracą swoje charakterystyczne barwy – niebieski pas wzdłuż wagonu, odpowiadający kolorowi zakładowemu Metra Warszawskiego, zostanie zastąpiony żółtym, natomiast niebieskie czoło stanie się czerwone.

Wiadomo już, że Metro Warszawskie nie sprzeda pociągów rosyjskich w ramach najbliższego przetargu na zakup nowych składów. Spółka nie wyklucza jednak wycofania pociągów rosyjskich, ale miałoby to nastąpić w dalszej perspektywie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro: Dwóch chętnych na remont 64 wagonów rosyjskich

Komunikacja

Metro: Dwóch chętnych na remont 64 wagonów rosyjskich

Witold Urbanowicz 21 stycznia 2017

Metro: Naprawa rosyjskich składów konieczna mimo planów sprzedaży

Komunikacja

Metro: Naprawa rosyjskich składów konieczna mimo planów sprzedaży

Witold Urbanowicz 15 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5