Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro w Moskwie wróciło do 80% napełnienia

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-01 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro w Moskwie wróciło do 80% napełnienia
fot. Ю. Иванко. Mos.ru
Jak informuje Moskiewskie Metro, w zeszłym tygodniu z kolei podziemnej skorzystało 80% normalnej liczby pasażerów. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda na średnicach kolejowych, gdzie wykorzystanie przewyższa wartości z przedpandemicznej rzeczywistości.

W zeszłym tygodniu w dni robocze z moskiewskiego metra korzystało ponad 7 mln osób, co jest największą wartością od początku pandemii. Odpowiada to 80% normalnego ruchu – w porównaniu do wartości z 2019 r. Największe wzrosty odnotowano przy stacjach kolejowych, dużych zakładach i centrach handlowych.

W ostatnich latach z komunikacją miejską zintegrowano kolej – wpierw poprzez otwarcie Moskiewskiego Pierścienia Centralnego, a następnie Moskiewskich Centralnych Średnic. W poniedziałek 29 marca z miejskich linii średnicowych skorzystało 575 tys. pasażerów, co jest rekordową wartością od momentu ich uruchomienia pod koniec 2019 r.

– Skorzystało dokładnie 254 tys. podróżnych na linii D1 i 321 tys. pasażerów na linii D2. To 10% wzrost w ciągu tygodnia. To udowadnia przydatność tych linii dla mieszkańców Moskwy i całego region moskiewskiego – mówi Maksim Liksutow, zastępca burmistrza Moskwy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Moskwa obniżyła średnią wieku taboru metra do 15 lat

Komunikacja

Moskwa obniżyła średnią wieku taboru metra do 15 lat

Witold Urbanowicz 27 marca 2021

Belgrad: Koleje Rosyjskie zorganizują kolej aglomeracyjną

Komunikacja

Belgrad: Koleje Rosyjskie zorganizują kolej aglomeracyjną

Roman Czubiński 21 marca 2021

W moskiewskim metrze pracę zaczęły pierwsze maszynistki

Komunikacja

W moskiewskim metrze pracę zaczęły pierwsze maszynistki

Witold Urbanowicz 05 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5