Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Metro w Glasgow kupuje nowe, bezobsługowe pociągi

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2016-03-05 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro w Glasgow kupuje nowe, bezobsługowe pociągi
Graf. Strathclyde Partnership for Transport
To pierwsza taka inwestycja od czterdziestu lat w Glasgow. Związek transportowy Strathclyde Partnership for Transport przyznał Stadlerowi firmie Ansaldo STS kontrakt na zakup nowoczesnych pociągów do obsługi linii metra oraz na modernizację systemu sterowania. Nowy tabor będzie można zobaczyć na linii już za niecałe cztery lata.

Strathclyde Partnership for Transport zamówił 17 nowych pociągów o wartości 200 mln funtów. Nowy tabor dla metra w Glasgow to część trwającego programu modernizacji linii. Zbudowane pociągi będą bezobsługowe i będzie to zupełnie nowe doświadczenie dla Stadlera w tej dziedzinie. Każdy pociąg będzie czteroczłonowy, jednak nie zmieni to długości, która będzie identyczna, jak przy dzisiejszych trójczłonowych składach. Pociągi będą bezprzedziałowe oraz będą dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Ci będą mogli dostać się do metra na dwóch stacjach: St Enoch oraz Govan.

Dzisiejszy system sterowania linii zostanie zastąpiony nowoczesnym, który pozwoli na pełne zautomatyzowanie linii. Poprawi się również bezpieczeństwo na stacjach, ponieważ na peronach znajdą się specjalne ścianki z drzwiami, oddzielające peron od torów.

- Ten kontrakt jest kluczowym etapem naszego planu modernizacji systemu metra w Glasgow. Jesteśmy świadomi, a jednocześnie dumni z historii metra w Glasgow, które jest trzecim najstarszym systemem na świecie. Nasze plany modernizacji są dowodem na to, że metro również w przyszłości będzie kluczowym elementem w sieci transportowej miasta - powiedział Gordon Maclennan - dyrektor wykonawczy Strathclyde Partnership for Transport.

Szkocki rząd na modernizację linii metra w Glasgow przeznaczył 246 mln funtów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5