Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Metro w Charkowie jako schron. W Kijowie pociągi częściowo jeżdżą

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-02-24 15:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro w Charkowie jako schron. W Kijowie pociągi częściowo jeżdżą
Metro w Charkowie jako schron. W Kijowie pociągi częściowo jeżdżą
Metro w Charkowie jako schron. W Kijowie pociągi częściowo jeżdżą
Metro w Charkowie jako schron. W Kijowie pociągi częściowo jeżdżą
W związku z nalotami Rosji na Ukrainę zmieniono organizację ruchu pociągów metra w Kijowie i Charkowie. W stolicy Ukrainy wstrzymano ruch na części stacji, natomiast w Charkowie całkowicie zatrzymano kursowanie pociągów, by ułatwić gromadzenie się ludności pod ziemią.

Dziś – 24 lutego – Rosja rozpoczęła szeroko zakrojoną inwazję na Ukrainę. Działania obejmują naloty – wbrew deklaracjom nie ograniczają się one wyłącznie do krytycznej infrastruktury wojskowej. Pod Charkowem trafione zostały bloki mieszkalne.

W głównych miastach rozbrzmiewają syreny alarmowe. Mieszkańcy, w obawie o życie, szukają schronienia. Lista obejmuje też metro, które znajduje się w trzech miastach Ukrainy – Kijowie, Charkowie, Dnieprze (plus szybki tramwaj z podziemnymi przystankami w Krzywym Rogu).

Od rana przejazdy metrem w Kijowie i Charkowie były bezpłatne. Na chwilę obecną ruch pociągów w stolicy Ukrainy odbywa się w większości normalnie – ok. 11:15 Kijowskie Metro poinformowało o ograniczeniu kursowania czerwonej linii do odcinka Szulawska – Lisowa. Cztery stacje, które są wyłączone z ruchu (Akademmisteczko, Żytomyrska, Swiatoszyn, Nywky), pozostają otwarte dla ludności jako miejsce do schronienia.

Po południu pojawiła się informacja o wstrzymaniu ruchu metra w Charkowie. Jak informował Ihor Terechow, mer Charkowa, ma to związek z informacją o możliwych nalotach, które miały nastąpić około godz. 15:00 czasu ukraińskiego, oraz bliskości rosyjskich wojsk. – Na razie do nalotów nie doszło, ale nie możemy zagwarantować, że to nie nastąpi. Naszym zadaniem jest ochrona życia. Proszę, zostańcie tutaj. Stacje metra to najbezpieczniejsze miejsca – mówił na jednej ze stacji metra Ihor Terechow.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5