Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Metro unieważnia toczący się przetarg na odcinek II linii na Bemowo

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-15 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro unieważnia toczący się przetarg na odcinek II linii na Bemowo
mat. MW
Metro Warszawskie unieważnia toczące się postępowanie na budowę odcinka zachodniego II linii metra od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich. Przyczyną jest poważne naruszenie procedur: ogłoszenie o zmianie terminu składania ofert nie zostało skutecznie przesłane do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej, co zaburza zasady konkurencji .– Ponowny przetarg zostanie ogłoszony w najbliższym możliwym terminie. Sądzimy, że na przełomie lipca i sierpnia będziemy dysponować ofertami w nowym przetargu – zapowiada Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Przedmiotem postępowania jest budowa 2-kilometrowego odcinka zachodniego II linii metra od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich wraz z torami odstawczymi. Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj. To miało być już ostatnie postępowanie na rozbudowę II linii (dwa pozostałe przetargi – na dalszy odcinek zachodni od stacji C4 Powstańców Śląskich do C1 Połczyńska wraz z STP Mory oraz na odcinek wschodni-północny, od stacji C-18 Trocka do stacji C21 Bródno przy Rembielińskiej są w toku, przed wyborem zwycięzcy). Oferty mieliśmy poznać pod koniec czerwca.

Ostatecznie jednak Metro Warszawskie zostało zmuszone do unieważnienia przetargu. – Nastąpiło uchybienie proceduralne, które jest niemożliwe do usunięcia. Z analizy prawnej wynika, że to jedyne możliwe rozwiązanie – mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. Jak informuje spółka, 15 maja wraz z odpowiedziami na pytania potencjalnych wykonawców został przeniesiony termin składania ofert z 25 maja na 15 czerwca 2018 r. Metro Warszawskie przygotowało też standardowy formularz do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej (UPUE) z informacją o nowym terminie, gdyż każda taka zmiana musi zostać opublikowana w dzienniku urzędowym UE.

29 maja – czyli po pierwotnym terminie składania ofert – Metro powzięło informację o „braku skutecznego przesłania do publikacji informacji o zmianie terminu składania i otwarcia ofert”. W tym dniu zamawiający przesłał ogłoszenie o zmianie terminu, które zostało opublikowane 31 maja.

Zmiana terminu składania ofert powinna zostać obowiązkowo opublikowana w suplemencie do dziennika urzędowego UE. Procedura przewidziana w prawie zamówień publicznych nie została w tym aspekcie dochowana: informacja o zmianie terminu składania ofert została skutecznie przesłana po terminie, wynikającym z pierwotnego ogłoszenia, opublikowanego przez UPUE. Doprowadziło to do rozbieżności między treścią specyfikacji zamówień a treścią ogłoszenia przekazanego do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej. Tego typu sytuacja spowodowała, że potencjalni wykonawcy – przyjmując, że termin składania ofert minął – mogli nie przygotować i nie złożyć oferty.

Unieważnienie przetargu oznacza kilkumiesięczne opóźnienie całej inwestycji. – Ponowny przetarg zostanie ogłoszony w najbliższym możliwym terminie. Sądzimy, że na przełomie lipca i sierpnia będziemy dysponować ofertami w nowym przetargu – zapowiada Bartoń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5