Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-29 10:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim
mat. ZTM Warszawa
Warszawski ZTM otworzył oferty w trzecim już przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowych wind na stacji Pole Mokotowskie. Trzy z nich miałyby łączyć poziom terenu z antresolą, a jedna – halę odpraw z peronem.

Przedmiotem postępowania jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dodatkowych wind przy wejściach wschodnim, zachodnim i z przystanków tramwajowych w głowicy północnej stacji Pole Mokotowskie, które łączyłyby poziom terenu z antresolą, a także windy łączącej poziom antresoli z poziomem peronu. Wykonawca ma uzyskać wszelkie zgody i pozwolenia, umożliwiające realizację robót.

Największym wyzwaniem będzie winda łącząca antresolę z peronem. Zaproponowano jej budowę w obrębie peronu pasażerskiego z łącznikiem, prowadzonym nad częścią peronu i schodami do hali odpraw. Podróżni, idący od strony antresoli północnej, mijaliby bramki i zejście na peron po lewej stronie, by dostać się do korytarza prowadzącego do windy. Wizualizacje i schematy tutaj.

O zamówienie ubiegają się trzy firmy. Krakowska firma Maki architekci wyceniła prace na 329,6 tys. zł, ILF Consulting Engineers Polska – blisko 478 tys. zł, a Biuro Projektów Metroprojekt na 553,5 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Jednocześnie ZTM podniósł budżet z 267,3 tys. zł brutto w pierwszym przetargu do 400 tys. zł. Zamówienie będzie musiało zostać zrealizowane w ciągu 160 dni – do 16 grudnia 2020 r. Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu 80 dni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Gocław: Trzy warianty i dylematy do przeanalizowania

Przestrzeń

Metro na Gocław: Trzy warianty i dylematy do przeanalizowania

Witold Urbanowicz 25 czerwca 2020

Wstępny wariant III linii metra na Gocław. Przetarg w grudniu?

Przestrzeń

Wstępny wariant III linii metra na Gocław. Przetarg w grudniu?

Witold Urbanowicz 24 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5