Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Metro szuka dostawcy prądu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-08-13 11:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro szuka dostawcy prądu
fot. WUstacja Racławicka
Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na dostawę energii elektrycznej w 2015 r. Postępowanie przewiduje też możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego dla centralnego odcinka II linii metra.

Przetarg jest podzielony na dwie części. Pierwsza przewiduje dostawę energii na potrzeby I linii metra w ilości 102.000 MWh (+/-10%). Drugie zadanie obejmuje dostawę prądu dla przejścia podziemnego na stacji Ratusz w ilości 300 MWh (+/-10%). – Przetarg obejmuje zakup energii dla I linii metra. Przetarg ten przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego dla centralnego odcinka II linii metra – podkreśla Paweł Siedlecki z Działu Rzecznika Prasowego Metra Warszawskiego.

Wybrana firma dostarczy energię do w sumie do 16 podstacji trakcyjno-energetycznych. Jedna z nich zasila STP Kabaty, pozostałe znajdują się praktycznie na co drugim przystanku na linii: A-1 Kabaty, A-3 Imielin, A-5 Ursynów, A-7 Wilanowska, A-9 Racławicka, A-11 Politechnika, A-13 Centrum, A-15 Ratusz, A-17 Dworzec Gdański, A-18 Plac Wilsona, A-20 Słodowiec, A-22 Wawrzyszew i A-23 Młociny. Za przyłącza na niemal wszystkich stacjach odpowiada RWE Operator. Wyjątkiem są stacje Ratusz i Dworzec Gdański, gdzie przyłącza są po stronie PKP Energetyka.

Średnie zużycie energii dla dnia roboczego w miesiącach letnich wynosi 265,50 MWh, by wzrosnąć do 297,90 MWh w zimie. Dla soboty wartości te wynoszą odpowiednio 215,29 i 244,23 MWh, natomiast dla niedzieli – 203,17 i 234,92 MWh. Największe godzinowe zużycie prądu – w ilości 18,42 MWh – Metro notuje w dni robocze w miesiącach wiosennych pomiędzy godz. 8 i 9 rano. Natomiast najmniejsza zarejestrowana wartość – 3,37 MWh – dotyczy dnia roboczego w lecie pomiędzy godz. 3 i 4 w nocy.

W przetargu na rok 2014 startowało w sumie sześć firm. Najkorzystniejsze oferty we wszystkich trzech częściach (wtedy oddzielna część dotyczyła stacji Ratusz i Dworzec Gdański) złożyła firma RWE, która gotowa była dostarczać prąd dla całej linii i wszystkich zadań za ok. 22 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro zmienia barwy. Metropolis jak Inspiro

Komunikacja

Metro zmienia barwy. Metropolis jak Inspiro

Witold Urbanowicz 31 lipca 2014

Metro: Świetne lampiony na Stadionie

Przestrzeń

Metro: Świetne lampiony na Stadionie

Witold Urbanowicz 31 lipca 2014

Wykonawca metra: Robimy wszystko, żeby zdążyć z Powiślem

Przestrzeń

Wykonawca metra: Robimy wszystko, żeby zdążyć z Powiślem

Witold Urbanowicz 30 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5