Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Syreny Rp1 w pociągach będą cichsze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-19 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Syreny Rp1 w pociągach będą cichsze
fot. WU
Metro Warszawskie rozpisało przetarg na obniżenie ciśnienia akustycznego syren we wszystkich pociągach. Spółka wyjaśnia to działanie dostosowaniem do obowiązujących zmienionych norm i przepisów.

Przedmiotem zamówienia jest obniżenie obniżenia ciśnienia akustycznego syren akustycznych w pociągach metra. Sygnał Rp1 stosowany jest przy przejazdach bez zatrzymania, przejazdach technicznych czy wystąpieniu sytuacji zagrażającym bezpieczeństwu (pasażer w pasie bezpieczeństwa przy krawędzi peronu, blokowanie drzwi itp.).

Zamówienie podzielono na trzy różne rodzaje taboru (Inspiro, Metropolis 98B i składy rosyjskie serii 81) i trzy różne etapy. W pierwszym wykonawca musi przeprowadzić analizę ryzyka dokonanej zmiany i uzyskać ocenę jednostki notyfikowanej. W kolejnym dostarczyć niezbędne podzespoły i części, a następnie dokonać zmian w jednym składzie każdego typu. Ostatni etap zakłada dostosowanie pozostałych pojazdów.

Wcześniej normy z 2007 r. wymagały ciśnienie akustyczne dla sygnałów dźwiękowych na poziomie 115-123 dB. Teraz przewidziano obniżenie ciśnienia akustycznego do 96 dB (+/- 5dB). – Parametry techniczne wszystkich typów taboru są zgodne z wymaganiami, jakie były stawiane pojazdom metra w momencie ich dopuszczenia do eksploatacji przez UTK zgodnie z obowiązującymi przepisami. W połowie 2020 roku zaktualizowana została norma dotycząca wartości ciśnienia akustycznego. W związku z tym Metro Warszawskie podjęło działania zmierzające do dostosowania obecnie eksploatowanego taboru metra do wymagań normy – wyjaśnia Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.


Termin składania ofert mija 26 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono pięć miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5