Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Stacja Targówek niemal gotowa (zdjęcia)

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-11-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Na budowie stacji C17 Targówek na wschodnim-północnym odcinku II linii metra pojawiła się już większa część wystroju. – Montujemy ostatnie fragmenty ścian i sufitu, a na podłodze układamy płyty granitowe z guzami oraz ze ścieżkami prowadzącymi dla osób niedowidzących i niewidomych – informuje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Zgodnie z kontraktem prace na budowie odcinka wschodniego-północnego II linii metra od torów odstawczych za stacją C15 Dworzec Wileński do stacji C18 Trocka mają zakończyć się w maju 2019 r. Wykonawca, firma Astaldi, wyprzedza jednak harmonogram. Na stacjach trwają zaawansowane prace związane z wystrojem. Pod tym względem przoduje stacja C17 Targówek. – Montujemy ostatnie fragmenty ścian i sufitu. Zawiesiliśmy już część informacji wizualnych, dzięki którym na pewno nie zabłądzimy w podziemiach i znajdziemy drogę do właściwego wyjścia – informuje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

W zasadzie gotowe są już granitowe posadzki. – Na podłodze układamy płyty granitowe z guzami oraz ze ścieżkami prowadzącymi dla osób niedowidzących i niewidomych – przekazuje Kaznowska. Po raz pierwszy zastosowano w warszawskim metrze prefabrykowane płyty z oznakowaniem dotykowym – wcześniej instalowane były metalowe listwy i guzki, które jednak okazały się niezbyt funkcjonalne, a w pewnych warunkach także niebezpieczne.

Na pozostałych stacjach, jak informuje miasto, trwają intensywne prace. "Pod ziemią jest większość wind i schodów ruchomych, trwa montaż urządzeń. Docelowo na trzech stacjach tego odcinka znajdzie się 13 wind i 16 biegów schodów ruchomych. Równolegle do prac wykończeniowych stacji trwa montaż okablowania i urządzeń sterowania ruchem w tunelach. Montowane są również tradycyjne semafory, które będą wykorzystywane do sterowania ruchem w sytuacjach awaryjnych" – przekazuje Urząd Miasta.

Jak pisaliśmy, projekty wystroju stacji C16 Szwedzka, C17 Targówek i C18 Trocka uległy poważnym zmianom względem pierwotnej, konkursowej koncepcji. Stylistyka na całym wschodnim-północnym odcinku została ujednolicona. – Wnętrza stacji są utrzymane w stonowanej kolorystyce. Szwedzka – grafitowym, Targówek – bieli, a Trocka w odcieniach szarości. Dzięki temu będą korespondowały z kolejnym odcinkiem na Bródno. k – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Równolegle trwa budowa odcinka zachodniego na Wolę – od torów odstawczych za stacją C9 Rondo Daszyńskiego do stacji C6 Księcia Janusza. Niedawno zatwierdzono makiety materiałów związanych z wystrojem. Tutaj prace, zgodnie z kontraktem realizowanym przez firmę Gulermak, zakończą się pół roku później niż na Targówku – te dwa odcinki nie będą więc otwierane równocześnie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Przestrzeń

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Witold Urbanowicz 28 września 2022

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Przestrzeń

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Witold Urbanowicz 27 września 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Przestrzeń

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Witold Urbanowicz 28 września 2022

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Przestrzeń

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Witold Urbanowicz 27 września 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5