Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro: Rosyjski odkurzy tunele, jazdy próbne za miesiąc

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-05-30 12:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Rosyjski odkurzy tunele, jazdy próbne za miesiąc
fot. WURozjazd w rejonie stacji Rondo ONZ
Dużymi krokami zbliża się wjazd pierwszego pociągu na tory budowanego centralnego odcinka II linii metra. Oczywiście bez pasażerów – jeden z pociągów rosyjskich zostanie wykorzystany do „odkurzenia” tuneli i pomiaru torów. Pod koniec czerwca mają się rozpocząć jazdy próbne z wykorzystaniem pociągu Siemens Inspiro.

Trwają już odbiory wewnętrzne części obiektów centralnego odcinka II linii metra. – Najbardziej wykończone są stacje Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Stadion i Dworzec Wileński. Stacje Świętokrzyska i Nowy Świat wymagają nieco więcej pracy. Ostatnią, pod względem zaawansowania, jest stacja Powiśle – mówi Francesco Scaglione, kierownik kontraktu ze strony firmy AGP Metro. Na Powiślu zakończono już najtrudniejszy etap prac – drążenia łączników pod tunelem Wisłostrady pomiędzy dwiema częściami stacji.

W przyszłym miesiącu rozpoczną się jazdy próbne pociągów Inspiro na pierwszym z odcinków II linii metra. – W połowie przyszłego miesiąca mamy nadzieję wypożyczyć pociąg od Metra na testy, które planujemy rozpocząć pod koniec miesiąca. Jazdy próbne będziemy przeprowadzać na odcinku od Ronda Daszyńskiego do Ronda ONZ. Będziemy sprawdzać systemy sterowania ruchem, łączności i bezpieczeństwa. Pociągi wchodzą w komunikację z tymi systemami – sygnały wysyłane przez skład powinny być poprawne czytane przez urządzenia na linii, i odwrotnie. Musimy to sprawdzić, gdyż pociągi są wyprodukowane przez inną firmę. Musimy mieć pewność, że składy „rozumieją” nasze systemy i się komunikują – mówi Scaglione.

Wcześniej, przed Inspiro, na linię wjedzie pociąg rosyjski, który będzie spełniał rolę „odkurzacza” w tunelach pełnych pyłu i kurzu. – Metro nie da nam nowego pociągu, dopóki linia nie będzie perfekcyjnie czysta. Musimy też sprawdzić, czy szyny są na pewno właściwie ułożone i nie ma problemów ze skrajną – mówi Scaglione.

Wykonawca nie widzi teraz wielkich zagrożeń dla terminu zakończenia realizacji. – W naszej branży nie można być pewnym niczego. Ale skomplikowane etapy budowy mamy już za sobą, teraz pozostało wiele drobnych i prostych prac, połączeń urządzeń – mówi Scaglione. Zgodnie z kontraktem prace przy budowie centralnego odcinka II linii metra powinny potrwać do 30 września 2014 r. Następnie wszystkie obiekty na 6-kilometrowej trasie będą sprawdzać i odbierać służby państwowe. Po ich zakończeniu linia zostanie udostępniona pasażerom.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro: Świetne lampiony na Stadionie

Przestrzeń

Metro: Świetne lampiony na Stadionie

Witold Urbanowicz 31 lipca 2014

Wykonawca metra: Robimy wszystko, żeby zdążyć z Powiślem

Przestrzeń

Wykonawca metra: Robimy wszystko, żeby zdążyć z Powiślem

Witold Urbanowicz 30 lipca 2014

Czy leci z nami pilot? Metro niemal automatyczne

Komunikacja

Czy leci z nami pilot? Metro niemal automatyczne

Witold Urbanowicz 08 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5