Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Przebijają ścianę na Świętokrzyskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-02-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Metro: Przebijają ścianę na Świętokrzyskiej
fot. WU
Rozpoczęły się prace przy przebijaniu ściany pomiędzy budowanymi korytarzami przesiadkowymi a peronem i antresolą stacji Świętokrzyska na I linii. Jak informuje Metro Warszawskie na chwilę obecną nie są przewidziane żadne utrudnienia dla pasażerów.

Rozpoczął się ostatni etap łączenia stacji I i II linii na Świętokrzyskiej. – Przygotowana została przegroda po stronie I linii metra na antresoli oraz w pomieszczeniu technicznym na poziomie -2 (peron I linii) – mówi Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy wykonawcy, firmy AGP Metro. Jak dodaje, elementy przegrody (tymczasowej ściany) na terenie I linii zaczęły być montowane ok. trzy tygodnie temu.– Mamy pozwolenie na rozbiórkę. W tej chwili rozkuwana jest ściana szczelinowa na poziomie -2 – mówi Anna Bartoń z Działu Rzecznika Prasowego Metra Warszawskiego.


fot. WU

Ze ściany czołowej na peronie I linii zdemontowano m.in. zegary i gaśnice. – Wykonano już w części przekładki – informuje Bartoń. Łącznik przesiadkowy zostanie udostępniony dopiero w momencie otwarcia II linii. – W tej chwili chcemy tak poprowadzić prace, żeby dało się wykorzystać zamkniętą przestrzeń do przekuwania połączenia bez większych utrudnień. Finalne rozmontowanie ściany będziemy chcieli zrealizować w ostatnim momencie, żeby ograniczyć niedogodności np. w postaci przedostawania się pyłu – deklaruje Mateusz Witczyński.

Rzecznik wykonawcy nie chce w tej chwili zdecydowanie przesądzać o tym, że obędzie się bez jakichkolwiek ograniczeń w funkcjonowaniu I linii. Jak dodaje, korytarz przesiadkowy zostanie przyłączony do istniejącego pomieszczenia technicznego na końcu peronu I linii, a oddzielną sprawą jest kwestia rozwiązania połączenia z peronem. Jednak Metro Warszawskie zapewnia, że prace nie będą wpływać na funkcjonowanie I linii. – Nie są przewidziane ograniczenia w funkcjonowaniu stacji. Jeżeli prace będą uciążliwe (hałas, pył), pojawią się dodatkowe kurtyny – mówi Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

Na peron II linii pasażerowie będą mogli dostać się na dwa sposoby – przez wspólną i rozbudowaną antresolę stacji Świętokrzyska, jak i bezpośrednio z peronu I linii.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5