Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro prędko nie ruszy. Odbiory przedłużą się o kilka tygodni

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
05-12-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Metro prędko nie ruszy. Odbiory przedłużą się o kilka tygodni
Fot. Witold Urbanowicz
W tym roku metro nie ruszy. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała dzisiaj (5 grudnia), że odbiory i testy centralnego odcinka II linii metra wydłużą się o „dobrych kilka tygodni”. Wtorkowy pożar w pomieszczeniach technicznych na stacji Rondo Daszyńskiego skłonił miasto do ostrożności i dodatkowych testów.

Według wcześniejszych zapowiedzi centralny odcinek II linii metra miał zostać otwarty 14 grudnia br. Tak się jednak nie stanie. We wtorek wieczorem (2 grudnia) na stacji Rondo Daszyńskiego doszło do zwarcia i pożaru części akumulatorów zasilania awaryjnego. To skłoniło władze miasta do większej ostrożności. – Nie mogę lekceważyć tego incydentu. Spotkałam się z osobami odpowiedzialnymi za budowę metra i z komendantem straży pożarnej. Doszliśmy do wniosku, że najważniejsze są ostrożność i odpowiedzialność. Musi być wszystko sprawdzone, żeby metro mogło przewozić pasażerów. Postanowiliśmy wstrzymać dalsze działania Straży Pożarnej na stacji C-9 Rondo Daszyńskiego i jazdy testowe. Pożar się nie rozprzestrzenił, ale to jest sygnał, żeby zachować dużą ostrożność. Jak powtarzałam – bezpieczeństwo jest najważniejsze – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta. Prezydent podkreśliła, że systemy zabezpieczeń zadziałały. Jak dodała, trzeba teraz dokładnie sprawdzić wszystkie akumulatory na wszystkich stacjach.

Jak zapowiedziały władze miasta, po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie, których jest 14, będą prowadzone jazdy testowe bez pasażerów. – Normalnie trwają one około tygodnia, ale zostaną wydłużone – potrwają co najmniej dwa tygodnie, jak nie więcej – mówi Gronkiewicz-Waltz. Odbędą się też ćwiczenia koordynujące służb ratunkowych i bezpieczeństwa.

Ratusz nie podaje żadnych konkretnych terminów, kiedy pasażerowie skorzystają z metra. – Myślę, że termin oddania dla eksploatacji zostanie wydłużony o dobrych kilka tygodni. Nie możemy kierować się pośpiechem – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zaznaczyła, że problemy nie wynikają z inżynieryjnej strony inwestycji. Jak dodała, cały czas odbywają się odbiory w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Wykonawca zgłosił gotowość inwestycji do odbiorów 30 września br. W pierwszej kolejności stacje sprawdzali inspektorzy Metra.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5