Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Politechnika do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-26 12:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Politechnika do remontu
fot. WU
W zeszłym roku najstarsze stacje warszawskiego metra obchodziły dwudziestolecie. Niektóre z nich po takim okresie eksploatacji wymagają drobnych prac konserwacyjnych – tak jak Politechnika, którą czeka naprawa dylatacji i malowanie stropów.

Pierwszy odcinek warszawskiego metra – od Kabat do Politechniki – uruchomiono w 1995 r. Starzeją się one z różnym efektem. Upływ czasu widać zwłaszcza na mokotowskich przystankach, których wystrój został mocno okrojony ze względów oszczędnościowych. Goły beton pokryty tynkiem strukturalnym, zbierającym zakurzenia, okazał się trudnym materiałem do utrzymania.

Rok temu Metro Warszawskie zleciło kolejne już czyszczenie stropów na stacjach A-8 Wierzbno, A-9 Racławicka, A-10 Pole Mokotowskie i A-11 Politechnika. Na stacjach zrobiło się nie tylko czyściej, ale i jaśniej. Przy okazji jednak czyszczenia uwidoczniły się pewne zniszczenia w postaci zacieków, erozjo tynku, odprysków, wykwitów solnych czy wapiennych, wymagających naprawy. Na pierwszy ogień poszła stacja Pole Mokotowskie, która została dodatkowo odmalowana.

Teraz przyszła pora na sąsiednią Politechnikę. – Zakończony został pierwszy etap malowania stropów. Pomalowane zostały antresole wyjść południowego i północnego – informuje Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. W tej chwili pracownicy spółki rozpoczynają malowanie stropów nad schodami, co jest niezwykle czasochłonnym procesem. – Strop jest wysoko nad schodami i przygotowanie związane z rozstawieniem rusztowania z podestem zajmuje dużą część 3-godzinnej przerwy nocnej – wyjaśnia Bartoń.

Kolejnym etapem będzie malowanie stropu na peronie. Wymaga on jednak drobnych napraw. – Strop jest przygotowywany, prowadzone jest uszczelnianie dylatacji i ewentualnych przecieków – mówi Anna Bartoń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wejścia na czterech stacjach metra do remontu

Przestrzeń

Wejścia na czterech stacjach metra do remontu

Witold Urbanowicz 31 marca 2016

Są pieniądze na metro co dwie minuty. Kiedy zmiana?

Komunikacja

Są pieniądze na metro co dwie minuty. Kiedy zmiana?

Witold Urbanowicz 15 marca 2016

Metro częściej po południu

Komunikacja

Metro częściej po południu

Witold Urbanowicz 17 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5