Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro pojedzie na Wolę w sobotę 4 kwietnia. Ratusz potwierdza termin otwarcia nowych stacji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-04-2020
Ostatnia modyfikacja:
27-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Metro pojedzie na Wolę w sobotę 4 kwietnia. Ratusz potwierdza termin otwarcia nowych stacji
fot. WU
Warszawa szykuje się na przedłużenie II linii metra na Woli. Władze miasta zapowiedziały, że trzy nowe stacje – Płocka, Młynów i Księcia Janusza – zostaną otwarte dla pasażerów w sobotę 4 kwietnia. Pierwszy pociąg wyruszy zgodnie z rozkładem jazdy, ok. godz. 5:00. – Kierujemy olbrzymi apel do warszawianek i warszawiaków, by nie gromadzić się na tych stacjach, nie przychodzić ich oglądać. Traktujmy to jako ułatwienie – dla tych, co muszą dojechać do pracy – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. 

We wrześniu 2016 r. Metro Warszawskie podpisało z Gulermakiem umowę na budowę odcinka zachodniego II linii metra na Wolę – ze stacjami C8 Płocka, C7 Młynów i C6 Księcia Janusza. Jeszcze jesienią zeszłego roku zapowiadano otwarcie na 4 kwietnia 2020 r. W ostatnich kilkunastu dniach rozpoczęły się jazdy szkoleniowe na nowym odcinku, a w tym tygodniu Metro Warszawskie otrzymało od służb wojewody komplet pozwoleń na użytkowanie dla wszystkich stacji i wentylatorni.

Sytuacja związania z epidemią koronawirusa oraz liczne obostrzenia w przemieszczaniu się rodziły pytania o możliwość otwarcia stacji. Takie wydarzenie mogłoby przyciągnąć mieszkańców chcących obejrzeć nowe przystanki. Ostatecznie Ratusz postanowił utrzymać podaną wcześniej datę otwarcia. Nie będzie żadnej fety.

– Miasto, mimo tej bardzo trudnej sytuacji, normalnie funkcjonuje. Dlatego jutro otwieramy wolski odcinek II linii metra z trzema stacjami Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Pociągi będą od jutra normalnie jeździć. Oczywiście nie robimy żadnego otwarcia. Traktujmy to jako ułatwienie – dla tych, co muszą dojechać do pracy. Kierujemy olbrzymi apel do warszawianek i warszawiaków, by nie gromadzić się na tych stacjach, nie przychodzić ich oglądać. Na to będzie czas po epidemii. Zwłaszcza, że rozporządzenia wyraźnie zabraniają tego typu zachowań. Będziemy teraz zgłaszać się do policji i straży miejskiej o zabezpieczenie stacji – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Stacja Płocka powstała pod ulicą Płocką, po południowej stronie Wolskiej. Wystrój nawiązuje do przemysłowego rodowodu okolicy i charakterystycznej geometrii układów scalonych. Na ścianach i suficie położono panele z miedzi w różnych odcieniach. Wyróżnikiem stacji będzie gablota z modelem kości słonia leśnego, którego szczątki odkryto w trakcie budowy. Stacja Młynów powstała pod ulicą Górczewską, po wschodniej stronie linii obwodowej, przystanku kolejowego Warszawa Młynów, między Sokołowską a Syreny. Wystrój, z charakterystycznymi oczkami, nawiązuje do basenów i stawów w pobliskim parku Moczydło. Stacja Księcia Janusza zlokalizowana jest pod Górczewską, między ulicami Księcia Janusza i Ciołka. Wystrój nawiązuje do dawnych ogrodów Ulrychów, gdzie zachowały się zabudowania i niektóre wyjątkowe gatunki roślin. Kolumny mają imitować szpalery drzew.

W sobotę 4 kwietnia zostanie też oddana po przebudowie ul. Górczewska nad stacją metra Młynów. Od soboty, 4 kwietnia, od początku kursowania (linia nocna od nocy z soboty na niedzielę), zmienią swoje trasy autobusy czterech linii – 171, 190 i N42 wrócą na trasy sprzed budowy metra, a 520 pojedzie nieco krótszą trasą. Pozostałe zmiany w trasach autobusów zostaną odłożone w czasie – chodzi o to, by nie zwozić pasażerów w jedno miejsce, do stacji Księcia Janusza.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

WKD: Przed nami dni pełne utrudnień

Komunikacja

WKD: Przed nami dni pełne utrudnień

Roman Czubiński 26 listopada 2022

Zobacz również:

Metro na Karolin: Jest ostatnie pozwolenie na budowę

Przestrzeń

Metro na Karolin: Jest ostatnie pozwolenie na budowę

Witold Urbanowicz 11 października 2022

Pozostałe z wątku:

WKD: Przed nami dni pełne utrudnień

Komunikacja

WKD: Przed nami dni pełne utrudnień

Roman Czubiński 26 listopada 2022

Zobacz również:

Metro na Karolin: Jest ostatnie pozwolenie na budowę

Przestrzeń

Metro na Karolin: Jest ostatnie pozwolenie na budowę

Witold Urbanowicz 11 października 2022

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5