Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Metro: Pierwsza stacja z pozwoleniem na użytkowanie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-02-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Metro: Pierwsza stacja z pozwoleniem na użytkowanie
fot. WU
Stacja C-9 Rondo Daszyńskiego – jako pierwszy obiekt na centralnym odcinku II linii metra – uzyskała dzisiaj (5 lutego) pozwolenie na użytkowanie. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego musi wydać w sumie 14 takich decyzji.

Jak dowiedział się portal Transport-publiczny.pl, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał właśnie pozwolenie na użytkowanie dla stacji C-9 Rondo Daszyńskiego. Stało się to po czterech miesiącach testów i odbiorów. To pierwszy obiekt centralnego odcinka II linii metra, który dysponuje takim dokumentem.

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego musi wydać w sumie 14 pozwoleń na użytkowanie dla wszystkich obiektów centralnego odcinka II linii metra – siedmiu stacji, sześciu wentylatorni szlakowych i tunelu łącznikowego między I a II linią. Nadzór Budowlany zapowiada, że kontrole mogą potrwać do końca lutego. – Mamy nadzieję skończyć to do końca miesiąca; nadzieję, to nie znaczy, że pewność – podkreślił niedawno Jaromir Grabowski, szef WINB-u. Następnie, przez około dwa tygodnie, pociągi będą jeździć wg pełnego, normalnego rozkładu, ale bez pasażerów. Oznacza to, że – jeżeli dalsze wydawanie pozwoleń i testy pójdą sprawnie – pasażerowie z metra będą mogli skorzystać w połowie marca br.

Inwestycję realizowała spółka AGP Metro, stworzona przez firmy: włoską Astaldi, turecki Gülermak i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Kontrakt na projekt i budowę podpisano 28 października 2009 r. We wrześniu 2010 r. zamknięto pierwszą ulicę – pod budowę szybu startowego dla tarcz drążących i stacji C-9 Rondo Daszyńskiego. W 2011 r. wykonawca wszedł na wszystkie pozostałe place budowy. Tunele rozpoczęto drążyć w maju 2012 r. Prace przy budowie centralnego odcinka II linii metra miały potrwać do końca października 2013 r., jednak termin ten przesunięto w trakcie inwestycji o jedenaście miesięcy.

Wykonawca zgłosił zakończenie budowy 30 września 2014 r. Od tego czasu trwają odbiory i testy. 2 grudnia 2014 r. na stacji C-9 Rondo Daszyńskiego doszło do pożaru części akumulatorów zasilania awaryjnego, co – jak przekonywał Ratusz – wymusiło przedłużenie testów i odbiorów. Wcześniej, przed tym zdarzeniem, zapowiadano otwarcie w połowie grudnia 2014 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5