Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro ogłasza przetarg na przebudowę Świętokrzyskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-04-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Metro ogłasza przetarg na przebudowę Świętokrzyskiej
fot. Radosław Drożdzewski (Zwiadowca21), lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commonsskrzyżowanie Emilii Plater ze Świętokrzyską
Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Świętokrzyskiej, pod którą toczy się budowa centralnego odcinka II linii. Zamówienie obejmuje odcinek pomiędzy stacjami C-10 Rondo ONZ i C-12 Nowy Świat. – Ulica powinna być gotowa na przełomie sierpnia i września – zapowiada Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

W tej chwili z powodu budowy centralnego odcinka II linii metra ulica Świętokrzyska jest nieprzejezdna. Metro Warszawskie, będąc inwestorem zastępczym, ogłosiło w imieniu Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, przetarg na odtworzenie i modernizację ulicy Świętokrzyskiej. Zamówienie obejmuje odcinek od ronda ONZ do Nowego Światu – w tej chwili wciąż zajmowany przez place budowy dwóch wentylatorni szlakowych oraz trzech stacji (C-10 Rondo ONZ, C-11 Świętokrzyska oraz C-12 Nowy Świat).

Na odcinku zachodnim – pomiędzy Rondem ONZ a Marszałkowską – kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę, z dodatkowymi pasami do skrętu przy skrzyżowaniach. Wcześniej kierowcy mogli korzystać na tym odcinku z trzech pasów. Po obydwu stronach ulicy zaplanowano drogi rowerowe – za Emilii Plater południowy pas dla rowerów zostanie wytyczony w jezdni. Ponadto piesi zyskają dodatkowe przejście na wysokości ul. Bagno.

Na wschodnim odcinku kierowcy będą mogli korzystać z jednego pasa ruchu (zamiast dotychczasowych dwóch), wraz z dodatkowymi pasami do skrętu przy skrzyżowaniach. Po północnej stronie ulicy znajdzie się wydzielona droga rowerowa, prowadząca do ul. Czackiego, natomiast po południowej stronie na całej długości – wydzielony pas ruchu w jezdni. Co ciekawe, nie będzie on prowadził zawsze przy krawędzi ulicy. Np. przy ul. Jasnej znajdzie się pomiędzy pasem dla samochodów do jazdy na wprost a pasem do skrętu w prawo.

Dzięki modernizacji uporządkowane zostanie parkowanie. Wcześniej kierowcy właściwie zawłaszczyli na ten cel szerokie chodniki, spychając pieszych pod witryny sklepowe. Większość miejsc parkingowych przewidziano w zachodniej części ulicy, natomiast na wschód od Marszałkowskiej ich liczba będzie poważnie ograniczona.

Świętokrzyska będzie kolejnym ciągiem, na którym zastosowane zostanie bardziej naturalne dla oka białe światło (w odróżnieniu od żółtego oświetlenia sodowego) – w oprawach oświetleniowych mają być stosowane lampy metalhalogenkowe.

Czas realizacji inwestycji wynosi 90 dni od udzielenia zamówienia. O wyborze będzie decydować najniższa cena. Termin składania ofert upływa 26 maja br. – Na początku czerwca powinniśmy podpisać umowę. Oznacza to, że na przełomie sierpnia i września z ulicy będą mogli korzystać kierowcy – mówi Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Projekty
Odcinek 1: rondo ONZ - Mariańska [2,7 MB]
Odcinek 2: Emilii Plater - Bagno [2,7 MB]
Odcinek 3: Bagno - Marszałkowska [2 MB]
Odcinek 4: Marszałkowska - Jasna [2,4 MB]
Odcinek 5: pl. Powstańców Warszawy [1.6 MB]

Odcinek Czackiego - Nowy Świat [1,9 MB]
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Gorzów Wielkopolski: Przetarg na rozbudowę układu komunikacyjnego

Przestrzeń

Gorzów Wielkopolski: Przetarg na rozbudowę układu komunikacyjnego

Mikołaj Kobryński 10 września 2023

UMWŁ: Ozorków jest dobrze skomunikowany nawet bez tramwaju

Komunikacja

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Gorzów Wielkopolski: Przetarg na rozbudowę układu komunikacyjnego

Przestrzeń

Gorzów Wielkopolski: Przetarg na rozbudowę układu komunikacyjnego

Mikołaj Kobryński 10 września 2023

UMWŁ: Ozorków jest dobrze skomunikowany nawet bez tramwaju

Komunikacja

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5