Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro: Niebawem pierwszy pociąg do Trockiej. Kiedy zmiany autobusów?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-18 10:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Niebawem pierwszy pociąg do Trockiej. Kiedy zmiany autobusów?
fot. WU
Trwają prace związane z przygotowaniami do wjazdu pierwszego pociągu metra na budowany wschodni-północny odcinek II linii metra do stacji Trocka. – Wszystko na to wskazuje, że powinno to stać się w niedługim czasie – mówi Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego. Według deklaracji na przełomie lutego i marca ma zostać przedstawiony z kolei projekt przebiegu linii autobusowych do nowych stacji.

Kontrakt na budowę wschodniego-północnego odcinka II linii metra do stacji C18 Trocka został podpisany 11 marca 2016 r. Wykonawca, firma Astaldi, na etapie składania oferty zadeklarował termin realizacji wynoszący 38 miesięcy. – Oznacza to, że termin zakończenia robót budowlanych upływa 11 maja 2019 r. Do samego uruchomienia, codziennej eksploatacji i zaproszenia pasażerów niezbędne jest otrzymanie pozwolenia na użytkowanie. Bezzwłocznie przystąpimy do uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Ten proces nie jest wprost zależny od inwestora – występuje w nim szereg służb zewnętrznych i państwowych – wyjaśnia Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Już niebawem mają się rozpocząć testy ruchowe nowego odcinka. – Ważnym elementem, który przybliży odpowiedź na pytanie o zakończenie robót budowlanych, będzie wjazd pierwszego pociągu. Wszystko na to wskazuje, że powinno to stać się w niedługim czasie – deklaruje Lejk.

Pojawiają się już pytania o organizację komunikacji miejskiej do nowych stacji. – Z projektem czekaliśmy aż zostaną wdrożone zmiany w organizacji ruchu na Bródnie – mówi Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów w Zarządzie Transportu Miejskiego. Jak wyjaśnia, w innym razie mogłoby się okazać, że trasy niektórych linii trzeba byłoby zmieniać ponownie w związku z objazdami na dalszym odcinku, co mogłoby prowadzić do zamieszenia wśród mieszkańców.

Jako że organizacja ruchu na czas budowy metra na Bródnie jest znana i będzie wdrażana w trzy pierwsze weekendy lutego ZTM będzie mógł ogłosić projekt przebiegu linii autobusowych na Targówku Mieszkaniowym. – Pod koniec lutego bądź na początku marca przedstawimy projekt komunikacji do nowo otwartych stacji na odcinku do Trockiej – dodaje Franków.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]

Przestrzeń

Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]

Witold Urbanowicz 17 stycznia 2019

Budowa metra na Bródno pełną parą od lutego

Przestrzeń

Budowa metra na Bródno pełną parą od lutego

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2019

WOŚP. Wylicytuj z nami nazwę stacji metra Targówek!

Przestrzeń

WOŚP. Wylicytuj z nami nazwę stacji metra Targówek!

Witold Urbanowicz 13 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5