Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro: Naprawią i przemalują pudła składów Metropolis

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
04-11-2013
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Metro: Naprawią i przemalują pudła składów Metropolis
fot. WUStacja Wilanowska
Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na naprawę główną składów Alstom Metropolis 98B. Przy okazji pociągi upodobnią się do Inspiro – w miejscu niebieskiego pasa pojawi się żółty.

Przetarg obejmuje wykonanie naprawy głównej wszystkich 18 składów w latach 2014-2017. Konieczność jej przeprowadzenia wynika z norm czasowych i przebiegowych oraz parametrów określonych przez producenta. Specyfikacja postępowania przetargowego uwzględnia m.in. naprawę malatury, naprawę podłogi w części pasażerskiej, wymianę uszkodzonych szyb, wymianę podłogi w kabinie maszynisty, a także naprawę główną wózków i zestawów kołowych tocznych i napędowych. Składy będą przekazywane do naprawy w partiach po jednej sztuce. Czas trwania naprawy jednego pociągu – od momentu odebrania składu przez wykonawcę do momentu dostarczenia składu z powrotem do zamawiającego – nie może przekraczać 80 dni.

Przy okazji naprawy składy Metropolis zmienią nieco barwy. Dotychczasowe zasady malowania wagonów zostały określone przez Metroprojekt na długo przed otwarciem metra – jeszcze w latach 80. Pociągi otrzymały biało-czerwone barwy, które są oddzielone od siebie niebieskim pasem, będącym kolorem firmowym Metra (znajduje to też odzwierciedlenie w kolorach systemu informacji pasażerskiej).