Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Wolę: Wraca Górczewska przy stacji Księcia Janusza

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-01-20 16:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Wolę: Wraca Górczewska przy stacji Księcia Janusza
fot. UM Warszawa
W piątek 24 stycznia w południe wykonawca wolskiego odcinka II linii metra otworzy fragment ul. Górczewskiej w rejonie stacji Księcia Janusza. Połączenie z arterią odzyskają ulice Ciołka, Księcia Janusza i Jana Olbrachta. Swoje trasy zmienią autobusy kilku linii.

Stacje wolskiego odcinka II linii metra – C8 Płocka, C7 Młynów i C6 Księcia Janusza – są już gotowe. Trwa proces pozyskiwania niezbędnych opinii i zgód. Pierwsi pasażerowie powinni skorzystać z nowego odcinka II linii wiosną 2020 roku. Kierowcy mogą już jeździć ul. Płocką. Zarząd Dróg Miejskich pracuje w rejonie stacji Młynów nad przebudową ul. Górczewskiej. Na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej częściowo zakończyli już przebudowę odwodnienia, aktualnie trwają intensywne roboty brukarskie.

W piątek, 24 stycznia, ok. godz. 12.00 budowniczowie wolskiego odcinka II linii metra przywrócą normalny ruch na ul. Górczewskiej, na zachód od alei Prymasa Tysiąclecia, w rejonie wybudowanej stacji Księcia Janusza. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice Ciołka, Księcia Janusza oraz Jana Olbrachta. Od skrzyżowania z ulicami Deotymy i Elekcyjną będzie można dojechać do ul. Góralskiej – dalej prosto, w kierunku Bemowa, będą mogły pojechać autobusy miejskie, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle, skrajny prawy pas umożliwi zaś dojazd do centrum handlowego. Ze wschodniego wyjazdu z centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) będzie można pojechać tylko w lewo – w ul. Górczewską, w kierunku Śródmieścia.

Autobusy linii nocnych zmienią swoje trasy już w nocy z piątku na sobotę, z 24 na 25 stycznia, a linii dziennych od sobotniego poranka. Autobusy linii nocnej N42, w wybranych kursach, będą jeździły ulicami Wolską i Redutową i zawracały na rondzie przy ul. Jana Olbrachta. Trasa linii 129 będzie prowadziła ulicami: Jana Olbrachta – Górczewska – Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – Obozowa – Koło (powrót: Obozowa – Ciołka). Autobusy linii 154 wrócą na podstawową trasę przebiegającą ulicami: Jana Olbrachta – Redutowa – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska – Redutowa). Linia 197 pojedzie ulicami: Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – Księcia Janusza) – Górczewska – Jana Olbrachta – Redutowa. Tak jak dotychczas kursować będą autobusy linii: E-2, 105, 109, 136, 155, 167, 171, 184, 190, 520 i 523.

Warto pamiętać, że na wysokości centrum handlowego trwa budowa kolejnego odcinka metra i stacji C5 Ulrychów. Z tego powodu zamknięta dla ruchu została południowa jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od zjazdu na ślimak, prowadzący na teren galerii handlowej, do ul. Białowiejskiej. Kierowcy jadący od strony Bemowa mogą dojechać południową jezdnią ul. Górczewskiej tylko do tego zjazdu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5