Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Wolę w odbiorach. Otwarcie niepewne

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-27 14:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Wolę w odbiorach. Otwarcie niepewne
fot. WU
Obecna sytuacja związana z koronawirusem nie wpływa – jak na razie – na odbiory wolskiego odcinka II linii metra. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził już cztery obowiązkowe kontrole. Pozostały jeszcze trzy. Miasto jest technicznie gotowe otworzyć stacje 4 kwietnia, ale na chwilę obecną - z uwagi na sytuację epidemiologiczną - ta data jest pod dużym znakiem zapytania.

Trwają odbiory zachodniego, wolskiego odcinka II linii metra ze stacjami C6 Księcia Janusza, C7 Młynów i C8 Płocka. W sumie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wpłynęło siedem wniosków w sprawie pozwolenia na użytkowanie nowego odcinka.

Jak informuje zespół prasowy wojewody, obecne przeprowadzono cztery obowiązkowe kontrole na dwóch stacjach (C7 i C8) oraz wentylatorniach (V8 i V9). Pozostał największy obiekt, czyli stacja Księcia Janusza (dwie kontrole) oraz wentylatornia szlakowa V7.

Pozytywny wynik kontroli będzie podstawową do wydania pozwolenia na użytkowanie. Otwarcie nowego odcinka było do tej pory zapowiadane w okolicach 4 kwietnia. – Trwają ostatnie odbiory. Jako miasto jesteśmy gotowi otworzyć nowe stacje 4 kwietnia, ale obecna sytuacja stawia duży znak zapytania w kwestii udostępnienia tych stacji dla pasażerów – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

Jak wyjaśnia Gałecka, sytuacja jest dynamiczna – nie wiadomo, jak rozwinie się epidemia w najbliższych dniach. Pod uwagę trzeba brać ostatnie ograniczenia rządowe w kwestii przemieszczania się. – Mamy obawy, że uruchomienie stacji, nawet bardzo skromne, spowoduje lawinę osób chętnych i ciekawych zobaczyć nowe stacje. Napędzimy osoby, a powinniśmy być teraz przecież ostrożni – mówi Karolina Gałecka. Nowe wytyczne rządowe obowiązują na razie do 11 kwietnia. – Będziemy informować na bieżąco. W każdym razie, jeśli nie otworzymy teraz, to chcielibyśmy to uczynić w kwietniu – mówi Gałecka.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5