Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Wolę w oczekiwaniu na pozwolenia (zdjęcia)

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-21 17:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Wolę w oczekiwaniu na pozwolenia (zdjęcia)
stacja C8 Płocka fot. UM Warszawa
Metro na Wolę w oczekiwaniu na pozwolenia (zdjęcia)
Metro na Wolę w oczekiwaniu na pozwolenia (zdjęcia)
Metro na Wolę w oczekiwaniu na pozwolenia (zdjęcia)
Metro na Wolę w oczekiwaniu na pozwolenia (zdjęcia)
Metro na Wolę w oczekiwaniu na pozwolenia (zdjęcia)
Metro na Wolę w oczekiwaniu na pozwolenia (zdjęcia)
Stacje na wolskim odcinku II linii metra mają zostać udostępnione pasażerom w kwietniu. Wykonawca wciąż jednak czeka na zamienne pozwolenia na budowę w związku ze zmianami projektowymi, przeprowadzonymi i zatwierdzonymi w trakcie trwania prac. Dopiero po ich uzyskaniu budowniczowie będą mogli zgłosić gotowość inwestycji do odbiorów.

Zgodnie z kontraktem pod koniec listopada zeszłego roku powinna zakończyć się budowa odcinka zachodniego II linii metra na Wolę ze stacjami C6 Księcia Janusza, C7 Młynów i C8 Płocka. Zasadnicze roboty zakończyły się. – 99,9% robót mamy za sobą. Dzień i noc trwają jazdy testowe, w tej chwili sprawdzamy dźwiękowy system ostrzegania (DSO) – mówi Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy, firmy Gulermak.

Dzisiaj, przykładowo, prowadzone były próby zadymienia na stacji C7. Jutro będą kontynuowane na stacji C6. – Białym dymem wypełniane są korytarze, antresola i peron. Będziemy kontynuować do momentu, gdy będziemy mieli pewność, że sprawdziliśmy funkcjonowanie wszystkich systemów wentylacyjnych, a także, czy powietrze z sąsiedniej stacji wpada na peron – wskazuje Bartosz Sawicki.

Wykonawca wciąż nie zgłosił jednak inwestycji do odbiorów. To za sprawą zmian projektowych i koniecznością uzyskania u wojewody zamiennych pozwoleń na budowę. Budowniczowie czekają na taki dokument przede wszystkim dla stacji C7, gdzie miasto długo zwlekało z decyzją ws. kształtu odbudowy Górczewskiej. Ulica otrzyma tutaj nowy przekrój.

W pierwszej kolejności powinien zostać wydany dokument dla Młynowa. W przypadku pozostałych stacji zmiany projektowe są typowe, więc decyzje powinny być formalnością. Dopiero po uzyskaniu zamiennych pozwoleń na budowę wykonawca będzie mógł formalnie zgłosić gotowość obiektów do do odbioru.

Nietypowo, wbrew wcześniejszej praktyce sztywno wyznaczony jest termin otwarcia. Jeszcze w listopadzie Metro i władze miasta zapowiedziały, że trzy nowe stacje zostaną udostępnione pasażerom 4 kwietnia – na trzy dni przed 25. rocznicą uruchomienia I linii metra.

Stacja Płocka powstała pod ulicą Płocką, po południowej stronie Wolskiej. Wystrój nawiązuje do przemysłowego rodowodu okolicy i charakterystycznej geometrii układów scalonych. Na ścianach i suficie położono panele z miedzi w różnych odcieniach. Stacja Młynów powstała pod ulicą Górczewską, po wschodniej stronie linii obwodowej, przystanku kolejowego Warszawa Młynów, między Sokołowską a Syreny. Wystrój, z charakterystycznymi oczkami, nawiązuje do basenów i stawów w pobliskim parku Moczydło. Stacja Księcia Janusza zlokalizowana jest pod Górczewską, między ulicami Księcia Janusza i Ciołka. Wystrój nawiązuje do dawnych ogrodów Ulrychów, gdzie zachowały się zabudowania i niektóre wyjątkowe gatunki roślin. Kolumny mają imitować szpalery drzew.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5