Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Wolę: Rozruch pierwszej tarczy 10 lutego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-11 16:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Wolę: Rozruch pierwszej tarczy 10 lutego
tarcza Krystyna na poziomie -2 fot. WU
Metro na Wolę: Rozruch pierwszej tarczy 10 lutego
Metro na Wolę: Rozruch pierwszej tarczy 10 lutego
Metro na Wolę: Rozruch pierwszej tarczy 10 lutego
Metro na Wolę: Rozruch pierwszej tarczy 10 lutego
Wykonawca budowy odcinka zachodniego II linii metra na Wolę, firma Gulermak, szykuje się do rozpoczęcia drążenia tuneli. Rozruch pierwszej tarczy TBM o nazwie Krystyna na stacji Księcia Janusza zaplanowano na 10 lutego. Drążenie tuneli do stacji Rondo Daszyńskiego zakończy się w tym roku.

Kilka dni temu opuszczono tarczę TBM Krystyna na dół szybu startowego na stacji C6 Księcia Janusza. Teraz wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia drążenia tuneli na odcinku zachodnim II linii metra – od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C9 Rondo Daszyńskiego. – Wszystko idzie zgodnie z planem. W 2019 r. w odstępie kilku miesięcy zakończymy budowę odcinków II linii metra i na Wolę, i na Targówek, gdzie z kolei drążenie tuneli już praktycznie się zakończyło – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – Krystyna zaraz rusza, zaraz będziemy przygotowywać kolejną tarczę, która ruszy parę tygodni później. Trzymamy kciuki – dodaje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

– Łącznie tarcza to 98 m. Jej część robocza o masie ok. 450 ton ma 10 m długości. Operacja wprowadzenia tarczy odbywała się w pobliżu budynków na małej przestrzeni, więc zadanie samo w sobie jest bardzo trudne – wskazuje Jerzy Lejk, prezes Metra.

– Budowa wkracza w kolejny etap. Przystępujemy do drążenia tunelu północnego. Tarcza Krystyna jest scalana, wszystkie elementy tarczy są już na poziomie -2. Rozruch tarczy planowany jest 10 lutego. W ciągu kolejnych maksymalnie 10 dni planowane jest regularne drążenie tunelu. Kolejna tarcza Maria zostanie opuszczona na poizom-2 w pierwszych dniach lutego i trzy tygodnie później, po rozpoczęciu prac przez tarczę Krystyna, rozpocznie drążenie tunelu południowego – Krzysztof Piasecki, kierownik kontraktu ze strony wykonawcy, firmy Gulermak.

Jak dodaje Piasecki, Krystyna zakończy roboty tunelowe na odcinku D7 do stacji C7 Młynów w pierwszych dniach maja, czyli po około trzech miesiącach od rozpoczęcia drążenia. – Cały tunel północny zostanie zakończony w listopadzie tego roku, natomiast południowego – w grudniu – dodaje Krzysztof Piasecki. – Jeżeli chodzi o pozostałe roboty na wszystkich stacjach praktycznie trwają roboty konstrukcyjne. Ściany szczelinowe na stacji Księcia Janusza, czyli naszym najdłuższym obiekcie, zostaną zakończone w lutym. Na początku przyszłego miesiąca zakończą się natomiast roboty w zakresie ścian szczelinowych na ulicy Kasprzaka. Bieżący rok w naszej ocenie będzie mniej uciążliwy dla mieszkańców – wskazuje kierownik.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Wolę: Tarcza Krystyna już pod ziemią [zdjęcia]

Przestrzeń

Metro na Wolę: Tarcza Krystyna już pod ziemią [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 05 stycznia 2018

Metro na Wolę: Na Młynowie budowa schodzi do hali peronowej

Przestrzeń

Metro na Wolę: Na Młynowie budowa schodzi do hali peronowej

Witold Urbanowicz 22 grudnia 2017

Metro na Wolę: Trwają przygotowania do opuszczenia tarczy

Przestrzeń

Metro na Wolę: Trwają przygotowania do opuszczenia tarczy

Witold Urbanowicz 21 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5